دوشنبه/ 3 آبان / 1400

تولد یک غول فولادی جدید در چین

ظرفیت  تولید سالانه فولاد خام گروه آن استیل پس از خرید ۵۱ درصد سهم گروه بنکسی استیل به ۶۳ میلیون تن افزایش پیدا می کند و ارزش فروش سالانه اش به ۳۰۰ میلیارد یوان (۴۶ میلیارد دلار) بالغ می شود. این شرکت پس از گروه چاینا بائوو (Baowu) که بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان است و قصد دارد بزرگتر شود و شرکت آرسلور میتال، در رتبه سوم قرار می گیرد.

گروه آن استیل اعلام کرد با توافق ادغام جدید، کاهش عرضه فولاد چین عمیق تر شده و تمرکز صنعت فولادسازی بهبود پیدا کرده و امنیت تامین سنگ آهن افزایش پیدا می کند. لی شین چوانگ، نایب رییس هیات مدیره انجمن آهن و فولاد چین اظهار کرد: مجموع تولید سالانه سنگ آهن این گروه به ۵۰ میلیون تن خواهد رسید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، صنعت فولاد چین در راستای برنامه این کشور برای چرخش به سمت تولیدکنندگان بزرگتر و کیفیت بالاتر که می توانند فعالیت بهینه تری و قدرت بیشتری در بازار داشته باشند، شاهد یک سلسله ادغام میان تولیدکنندگان بوده است. برنامه های مربوط به ادغام این شرکت ها در اظهارنامه تنظیم شده برای بورس در آوریل اعلام شد با این حال مذاکرات حداقل از اوایل دهه ۲۰۰۰ در جریان بود.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا