شنبه/ 24 مهر / 1400

درخشش عکاس خوزستانی در مسابقه عکاسی نیکون

مسابقه عکاسی نیکون از سال ۱۹۶۹ هر ساله فرصتی را برای عکاسان و فیلمسازان سراسر جهان برای مشارکت در رقابتی بین‌المللی و بهره‌مندی از جوایز ارزشمند فراهم کرده است. در سی‌وهشتمین دوره از این رقابت بین‌المللی بیش از ۶۵ هزار شرکت‌کننده از ۱۵۰ کشور جهان شرکت داشتند که در نهایت امین نظری به‌ عنوان برنده اصلی بخش عکس انتخاب شد و جایزه‌ ۵۰۰ هزار ینی این رقابت را از آن خود کرد.

در توضیح همراه عکس برنده‌ با عنوان Radiance (تشعشع نور) آمده است:

«این شهروند سالمند برای درمان ویروس کرونا در بیمارستان رازی اهواز بستری شده است. ویروس کرونا در دسامبر ۲۰۱۹ به انسان‌ها سرایت کرد و طولی نکشید که به ایران رسید. در روزهای اوج همه‌گیری در حدود ۳۵۰ انسان هر روز از دنیا می‌رفتند (بنا بر آمار رسمی این عدد در ماه‌های بعد بیش از دو برابر شد). این ویروس در تعاملات اجتماعی، مشاغل، دانشگاه‌ها و مدارس و غیره مشکلاتی جدی ایجاد کرده است.»

رقابت امسال در ۲ دسته «آزاد» و «نسل آینده» (زیر ۲۵ سال) داوری شد که موضوع رقابت دسته «آزاد»، «پیوند» (Connect) بود. تک‌عکس امین نظری به ‌عنوان برگزیده این بخش و جایزه بزرگ انتخاب شد. همچنین در بخش فیلم کوتاه فیلم Momento سعید بهشتی از ایران موفق به دریافت جایزه تشویق ویژه این رقابت شد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا