یکشنبه/ 2 آبان / 1400

دعوت ۱۹ بوکسور به اردوی تیم ملی پس از لغو انتخابی‌ ها

در حالی که طی روزهای گذشته خبر لغو مسابقات انتخابی تیم ملی بوکس منتشر شد، امروز (یکشنبه) ۷ شهریور ۱۴۰۰، با صلاحدید سرمربی و کادرفنی تیم ملی بوکس، ۱۹ بوکسور در اوزان مختلف به اردوی تیم ملی دعوت شدند تا در تمرینات حضور یابند.

دور نخست مسابقات انتخابی تیم ملی قرار بود ۵ شهریور برگزار شود تا پس از مشخص شدن نفرات برتر، از ۱۶ شهریور اردوی تیم ملی برای رقابت‌های قهرمانی جهان آغاز شود. با این وجود به دلیل محدودیت‌های کرونایی و عدم صدور مجوز برگزاری مسابقات از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا، این رقابت‌ها لغو شد تا خود کادرفنی نفرات مدنظر را به اردو دعوت کند.

علیرضا استکی درباره دور جدید تمرینات تیم ملی گفت: اولین اردوی ما پس از المپیک از روز ۱۶ شهریور آغاز می‌شود و دعوت شدگان به اردو باید یک روز قبل از آغاز اردو در مجموعه ورزشی انقلاب (سالن بوکس حاج احمد ناطق نوری) خود را به سرپرست تیم آقای امیر واعظی معرفی کنند.

وی افزود: پس از بارها بازنگری در اعلام نفرات در نهایت به این نتیجه رسیدم که ۱۹ بوکسور که ترکیبی از جوان‌ها و باتجربه‌ها هستند را به اردو دعوت کنم، البته اولویت با بوکسورهای جوان‌تر است.

سرمربی تیم ملی بوکس ادامه داد: در برخی اوزان به معنای واقعی با خلا مواجه هستیم و باید بوکسورهای کم نام و نشان را محک بزنیم. به همین خاطر در هر اردو جدا از بوکسورهایی که دعوت می‌شوند، از مدعیان دو وزن به اسم دعوت می‌کنیم تا در رقابت‌های انتخابی درون اردویی حضور پیدا کنند. بوکسورهایی که در انتخابی شرکت می‌کنند پس از پایان رقابت‌های هر وزن توسط کادرفنی ارزیابی می‌شوند و اگر کسی از نظر فنی و اخلاقی در شرایطی بود که نظر ما را جلب کند، در اردو باقی می ماند.

استکی تصریح کرد: بوکسورهای کم نام و نشان و جوان اصلا نا امید نباشند چون بسیاری از بوکسورهای باتجربه امروز نخستین تورنمنت رسمی بین‌المللی خود را در زمان سرمربیگری من تجربه کردند و مطمئن باشید حق را به حقدار می‌دهم. البته اینها منوط به این این است که یک بوکسور در حد و اندازه‌های رقابت‌های جهانی باشد.

فهرست ۱۹ نفره تیم ملی برای شروع تمرینات

وزن ۴۸ کیلوگرم: مهدی پرویزی
وزن ۵۱ کیلوگرم: امید احمدی صفا و مصطفی ریگی
وزن ۶۰ کیلوگرم: دانیال شه بخش
وزن ۶۳.۵ کیلوگرم: اشکان رضایی و باقر فرجی
وزن ۶۷ کیلوگرم: مسلم مقصودی و امیررضا شکاری
وزن ۷۱ کیلوگرم: فرهاد مرادی و جواد زاده تراب
وزن ۷۵ کیلوگرم: سید شاهین موسوی و مهدی سرباز
وزن ۸۰ کیلوگرم: میثم قشلاقی
وزن ۸۶ کیلوگرم: حسین دانشور و امین مجنوبی
وزن ۹۲ کیلوگرم: طوفان شریفی و علی جمالی
وزن به اضافه ۹۲ کیلوگرم: پوریا امیری و مجید جمشیدوند

طبق اعلام قبلی علیرضا استکی، این نفرات برای حضور مستقیم در اردوی اول تیم ملی هستند و لیست بوکسورهای اعزامی به رقابت‌های انتخابی، پس از انتخابی‌های درون اردوی مشخص خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا