مجله اینترنتی تحلیلک

شنبه/ 2 تیر / 1403
Search
Close this search box.
زندگینامه آشیش تکار

زندگینامه آشیش تکار میلیاردر خودساخته آفریقایی

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک؛ در این مطلب می خواهیم با زندگینامه آشیش تکار جوان ترین میلیاردر آفریقا آشنا شویم.

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک؛ در این مطلب می خواهیم با زندگینامه آشیش تکار جوان ترین میلیاردر آفریقا آشنا شویم. بنگاه داری و تجارت الکترونیک از جمله کارهایی است که این جوان آفریقایی انجام می دهد. او در پانزده سالگی مدرسه را رها کرد تا فروشگاه کامپیوتری کوچک خود را راه بیندازد. اما حالا او در بیش از ۲۰ کشور دنیا فعالیت می کند. آشیش تکار اولین آفریقایی بود که برای سفر به فضا در شرکت «ویرجین گلکتیک» ثبت نام کرد.

 

آشیش تکار

زندگینامه آشیش تکار

در ادامه گفتگوی سی ان ان با آشیش تکار را می‌خوانید:

شما در چند کشور آفریقایی فعال هستید. در حال حاضر، وضعیت تجارت در این قاره چگونه است؟

من در ۱۸ سال گذشته در آفریقا فعال بوده‌ ام، اما هرگز به این اندازه نسبت به آفریقا هیجان نداشتم. راحتی و جو تجارت در قاره بسیار بهتر شده است. متأسفانه، این جا یکی از همان جاهایی است که درک کلی با واقعیت فاصله دارد. در آفریقا ۵۴ کشور وجود دارد که برخی ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشند. اما این مسئله نباید عامل عدم اتحاد کشورها شود، هرچند این کار زیاد صورت می‌ گیرد.

ashish thakkar founder md mara group

چرا فکر می‌ کنید کارآفرینی برای آینده توسعه آفریقا بسیار مهم است؟

به دلیل اینکه ما جمعیت جوان زیادی داریم. ۸۵ درصد جمعیت ما زیر ۳۵ سال است. کارآفرینی در جوامع و فرهنگ کشورهای آفریقایی جای دارد، اما در نظام آموزشی ما گنجانده نشده است. کارآفرینان ما برای راهنمایی و مشاوره باید کجا بروند؟ پاسخ این مسئله برای من اهمیت دارد. زیرا دلیل بیکاری، سرمایه‌ گذاریِ مستقیم خارجی یا تاسیس کارخانه‌ های وسیع نیست. باید کارگاه‌ ها یا شرکت‌ های کوچک و متوسط تأسیس شود. در حال حاضر، کارآفرینان زیادی به این سیستم وارد شده‌اند و البته که خلاقیت هم در آن دخیل است.

ashish thakkar

پیشنهاد شما برای یک کارآفرین جوان و تازه‌ کار چیست؟

کارآفرینی مانند یک سفر است و نه یک مقصد، چالش‌ های زیادی بر سر راه وجود دارد. ممکن است بارها زمین بخورید، اما باید بلند شوید و دوباره بایستید. پشتکار، علاقه و تلاش در طول این سفر بسیار مهم و حیاتی است. شما وسوسه خواهید شد که از گوشه کار خود بزنید یا کارهایی را انجام دهید که زودتر به نتیجه برسید، اما بدانید که این کارها در طولانی‌ مدت جواب نخواهد داد. همه می‌ گوییم که جوانان امروز رهبران فردا خواهند بود، اما در مورد ما صحیح نیست. ما رهبران امروز هستیم و وظیفه ما است تا کار خود را به خوبی انجام دهیم.

شما به آینده آفریقا اطمینان دارید؟

وقتی پیشرفت آفریقا را از دید رهبری و مدیریت می‌ بینیم به خودم افتخار می‌ کنم. خیلی خوب است که این پیشرفت را می‌ بینم. اما متأسفانه دید جهانی نسبت به آفریقا معطوف به مسائلی مانند ابولا است. مسائل کوچکی که خیلی بزرگ شده است، در حالی که در مقیاس بزرگتر ما خیلی خوب پیشرفت کرده‌ ایم.

زندگینامه آشیش تکار

آیا این قرن، قرن آفریقا است؟

لوگوی «گروه مارا» یک شیر آفریقایی است. ما در مورد آن یک جوک کوچک داریم که شاید بعضی‌ ها نپسندند. هرچند من آن جوک را دوست دارم و این است که دوران ببر هندی و اژدهای چینی به سر رسیده است، حالا نوبت شیر آفریقایی است. واقعا هم دیگر نوبت ما است.

امیدواریم از مطالعه بخشی از زندگینامه آشیش تکار و مصاحبه او لذت برده باشید.

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x