مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 2 اردیبهشت / 1403
Search
Close this search box.
زندگینامه اما واتسون - (Emma Watson)

زندگینامه اما واتسون (Emma Watson) بازیگر معروف فرانسوی

اما واتسون بازیگر و مدل انگلیسی است که با بازی در نقش هرمیون گرنجر در مجموعه فیلم های هری پاتر به شهرت فراوانی رسید.

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک؛ در این مطلب می خواهیم با زندگینامه اما واتسون (Emma Watson) آشنا شویم. اما واتسون متولد فرانسه و بازیگر و مدل انگلیسی است که با بازی در نقش هرمیون گرنجر در مجموعه فیلم های هری پاتر به شهرت فراوانی رسید.

 

برخی از جوایز و افتخارات اما واتسون

کسب عنوان بهترین بازیگر جوان زن برای فیلم هری پاتر و سنگ جادو در سال ۲۰۰۲

برنده جایزه اتو بهترین ستاره زن در فیلم هری پاتر و تالار اسرار در سال ۲۰۰۳

برنده جایزه اتو بهترین ستاره زن در فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان در سال ۲۰۰۴

برنده جایزه فیلم ملی بهترین بازیگر زن ازنظر کارایی برای فیلم هری پاتر و محفل ققنوس در سال ۲۰۰۷

برای آشنایی بیشتر با زندگینامه اما واتسون با ما همراه باشید.

زندگینامه اما واتسون

زندگینامه اما واتسون (Emma Watson)

اِما شارلوت دوئر واتسون در ۱۵ آوریل ۱۹۹۰ در شهر پاریس به دنیا آمد. پدرش کریس واتسون و مادرش جاکولین لوسبی نام داشتند و هر دو آن ها اهل انگلستان و وکیل بودند. او یک برادر کوچک تر به نام الکس دارد.

یکی از مادربزرگان اِما اهل فرانسه بود، به همین خاطر او تا سن ۵ سالگی در فرانسه بزرگ شد. پس از مدتی والدینش از یکدیگر طلاق گرفتند و بعد از آن، اما واتسون به همراه مادر و برادرش به شهر آکسفوردشیر واقع در انگلستان مهاجرت کرد.

علاقه اِما به بازیگری به زمانی برمی گردد که تنها ۶ سال داشت. به همین منظور به مدت چندین سال در شعبه تئاتر هنر استیج‏کوچ واقع در شهر آکسفورد مورد آموزش قرار گرفت. اما واتسون تا ۱۰ سالگی، فقط در نقش اول تئاتر مدرسه اش همچون سال های جوانی، آرتور و شاهزاده خوشحال بازی کرده بود و هرگز به صورت حرفه ای تجربه بازیگری نداشت.

harry potter and the sorcerers stone abb2d428 9c8b40cdf9476a61483b4a7c978662ed 92ffa2b5dae8d337fb652a84d5d96ecf

اما واتسون در سال ۱۹۹۹ تنها ۹ سال داشت که برای ایفای نقش هرمیون گرنجر انتخاب شد و در اولین فیلم هری پاتر و سنگ جادو بازی کرد. سپس تا سال ۲۰۱۱ در کنار دنیل ردکلیف (بازیگر نقش هری پاتر) و روپرت گرینت (بازیگر نقش رون ویزلی) در ۸ فیلم هری پاتر حضور داشت که از جمله آن ها می توان به فیلم های هری پاتر و تالار اسرار، هری پاتر و زندانی آزکابان، هری پاتر و جام آتش و محفل ققنوس اشاره کرد.

اما واتسون پس از اتمام تحصیلات دبیرستان یک استراحت تحصیلی گرفت تا در یکی از مجموعه های هری پاتر در سال ۲۰۰۹ بازی کند و سپس ادامه تحصیل دهد. وی در رشته ادبیات انگلیسی در دانشگاه برون پذیرفته شد ولی به خاطر مشغله های متعدد و بازیگری مجبور شد ۲ ترم از دانشگاه مرخصی بگیرد. سرانجام پس از ۵ سال موفق شد از دانشگاه فارغ التحصیل شود.

اما واتسون با بازی در مجموعه های هری پاتر موفق شد، برنده چندین جایزه شود و بالغ بر ۱۰ میلیون پوند درآمد داشته باشد.

واتسون از سال ۲۰۰۷ در فیلم های دیگر نیز به ایفای نقش پرداخت. یکی از آن ها فیلم تلویزیونی کفش های باله بود که در نقش پائولین فوسیل بازی کرد و در ۲۶ دسامبر ۲۰۰۷ برای حدود ۵ میلیون مخاطب پخش شد. پس از گذشت یک سال در انیمیشن افسانه دسپرو حضور پیدا کرد و به دوبله نقش شاهزاده پی پرداخت. سپس در فیلم هفته ای که با مریلین گذراندم در نقش لوسی بازی کرد و در فیلم مزایای سر به زیر بودن نیز به ایفای نقش پرداخت.

در ماه ژوئن ۲۰۱۲ اعلام شد که اما واتسون برای ایفای نقش ایلا در فیلم نوح به کارگردانی دارن آرونوفسکی انتخاب شده است. چند ماه پس از انتخاب او، فیلمبرداری از این اثر کلید خورد و در ماه مارس ۲۰۱۴ به اکران عمومی رسید.

اما واتسون در سال ۲۰۱۳ در فیلم حلقه بلینگ که فیلمی جنایی و درام بود، در نقش نیکی بازی کرد. این فیلم برگرفته از حوادث واقعی گروه سارقین حلقه بلینگ ساخته شده است.

پس از آن فیلم این پایان است با نقش آفرینی اما واتسون در قالب یک نقش مکمل روی پرده سینما رفت. این فیلم یک کمدی آخرالزمانی بود که در آن بازیگرانی همچون جیمز فرانکو و ست روگن نیز حضور داشتند و یک نقش اغراق آمیز از خود به نمایش گذاشتند. خود اما واتسون اعلام کرده که به خاطر تجربه حضور در یک فیلم کمدی در کنار بهترین کمدین های سینما بسیار خوشحال و خرسند است.

بازگشت نام یکی دیگر از فیلم های اوست که در سال ۲۰۱۵ اکران شد، اما در این فیلم در نقش مقابل اتان هاوک بازی کرد. یکی دیگر از فیلم هایی که اما واتسون در آن حضور داشت کلینا بود که این فیلم نیز در سال ۲۰۱۵ به اکران عمومی در آمد. او در نقش بل در فیلم دیو و دلبر نیز حضور داشت.

اما واتسون در فیلم دایره (Circle) در کنار تام هنکس به ایفای نقش پرداخت. این فیلم در سال ۲۰۱۷ پخش شد.

زندگینامه اما واتسون

اِما به تازگی (سال ۲۰۱۹) در فیلم زنان کوچک ایفای نقش کرده است.

dd98019a06ce20d39850d4daec43303c زندگینامه اما واتسون

زندگی شخصی اما واتسون (Emma Watson)

اما واتسون مجرد است. او علاقه فراوانی به ورزش و رقص دارد. بازی های تنیس و راکی را دوست دارد و از ماهی گیری لذت می برد. او معمولا اوقات فراغت خود را با تنیس روی میز و بازی های رایانه ای سپری می کند.

جولیا رابرتز و جانی دپ بازیگران موردعلاقه او هستند.

ورورد به عرصه مدلینگ

زندگینامه اما واتسون - (Emma Watson)

اما واتسون در سال ۲۰۰۵ کار مدلینگ خود را نخستین بار با گرفتن یک عکس برای مجله تین ویگ آغاز کرد. او جوان ترین ستاره ای بود که تصویرش روی جلد این مجله قرار گرفت.

پس از گذشت مدت زمان طولانی، اما واتسون در ژوئن سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که با شرکت بربری، شرکت کالای لوکس و خانه مد بریتانیایی، برای مد پاییز و زمستانه همکاری خواهد داشت. او برای ۶ حالت مختلف مبلغی بالغ بر ۸ میلیون پوند از این شرکت دریافت کرد. در سال ۲۰۱۰ نیز در کنار برادرش الکس واتسون، مت گیلمور و مکس هورد در مد بهاره و تابستانه بربری ظاهر شد.

اما واتسون در فوریه ۲۰۱۱ موفق به دریافت عنوان «استایل آیکون» توسط دیم ویویان وستوود از طرف بریتیش اله شد و فعالیت اِما در زمینه فشن و مدلینگ با انتخاب او به عنوان چهره لنکوم در مارس ۲۰۱۱ ادامه پیدا کرد.

زندگینامه اما واتسون - (Emma Watson)

اِما فعالیت های زیادی با هدف ارتقای سطح تحصیلات دختران انجام داده است و به همین دلیل در ماه جولای ۲۰۱۴ به عنوان سفیر حسن نیت زنان سازمان ملل انتخاب شد. او همچنین در سال ۲۰۱۸ حدود ۱ میلیون پوند برای جلوگیری از آزار و اذیت جنسی پرداخت کرده است.

برخی از فیلم های اما واتسون (Emma Watson)

هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و تالار اسرار

هری پاتر و زندانی آزکابان

هری پاتر و جام آتش

هری پاتر و محفل ققنوس

کفش های باله

افسانه دسپراکس

هری پاتر و شاهزاده دورگه

هری پاتر و یادگاران مرگ ۱

هری پاتر و یادگاران مرگ ۲

هفته من با مریلین

پاداش شب بوی زرد

حلقه بلینگ

این پایان است

نوح

کلونیا

بازگشت

دیو و دلبر

دایره

زنان کوچک

امیدواریم از مطالعه زندگینامه اما واتسون (Emma Watson) لذت برده باشید.

مجله اینترنتی تحلیلک

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x