چهارشنبه/ 31 شهریور / 1400

طلاي جهاني ۳۵ دلار ارزان شد

بهاي هر اونس طلا براي تحويل فوري با ۰.۲ درصد افزايش، به ۱۷۹۷ دلار و ۵۶ سنت رسيد.

در بازار معاملات آتي آمريکا، هر اونس طلا تغييري نداشت و در ۱۷۹۹ دلار و ۴۰ سنت ايستاد. بهاي معاملات اين بازار شب گذشته ۳۵ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۹ درصد کاهش، در ۱۷۹۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

طلا روز سه شنبه بزرگترين کاهش قيمت در حدود يک ماه اخير را داشت که در پي رشد ارزش دلار و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمريکا روي داد. شاخص دلار در معاملات روز جاري ثابت بود در حالي که بازده اوراق قرضه در زمان معاملات آسيايي کاهش داشت.

کايل رودا، تحليلگر شرکت آي جي مارکت گفت: در آينده کوتاه طلا تحت تاثير آمار اقتصادي و آنچه آمار آمريکا درباره زمان تعديل خريد اوراق قرضه مي گويند، قرار خواهد داشت. اگر طلا فرصت دوباره اي براي افزايش پيدا کند، سطح ۱۸۳۰ دلار را تست خواهد کرد اما به نظر نمي رسد فضا به نحوي باشد که قيمت ها را به سطح بالاتري هدايت کند.

رشد موارد ابتلا به کوويد ۱۹ که ناشي از شيوع کروناي دلتا بود به احياي رشد اشتغال آمريکا در اوت ضربه زد و روند احياي اقتصاد جهاني را به خطر انداخت. اين وضعيت باعث شد انتظارات براي ادامه اجراي برنامه انبساطي بانک مرکزي آمريکا براي مدت طولاني تر تقويت شود.

هارشال باروت، مشاور تحقيقاتي ارشد شرکت متالز فوکوس در امور جنوب آسيا گفت: فضاي اقتصاد کلان نشان مي دهد که تعديل خريد اوراق قرضه يا افزايش نرخ ها ممکن است به سرعت اتفاق نيافتد و اين موضوع به نحوي از طلا پشتيباني مي کند.

بر اساس گزارش رويترز، سرمايه گذاران اکنون منتظر نشست سياست پولي روز پنج شنبه بانک مرکزي اروپا هستند.

در بازار ساير فلزات ارزشمند، هر اونس نقره براي تحويل فوري ثابت بود و در ۲۴ دلار و ۳۰ سنت ايستاد. هر اونس پلاتين با ۰.۲ درصد افزايش به ۱۰۰۰ دلار و ۵۲ سنت و هر اونس پالاديم براي تحويل فوري با ۰.۲ درصد افزايش، به ۲۳۷۶ دلار و ۷۶ سنت رسيد.

 

منبع: ایسنا

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا