دوشنبه/ 8 آذر / 1400

معرفی فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer)

معرفی فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer)

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم کودا 2021 (CODA)

نمرات فیلم برف شکن

IMDb: 7.1

Rotten Tomatoes: 94%

Metacritic: 84%

معرفی فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer) 3

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم گناهکار 2021 (The Guilty)

عوامل و مشخصات فیلم برف شکن

کارگردان: بونگ جون-هو / Bong Joon-ho

نویسنده: بونگ جون-هو / Bong Joon-ho

بازیگران: کریس ایوانز، تیلدا سوئینتن، سونگ کانگ-هو و… / Chris Evans, Tilda Swinton, Song Kang‑Ho ,…

سال انتشار: 2013

مدت زمان: 2 ساعت و 6 دقیقه

معرفی فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer)
فیلم برف شکن

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune )

معرفی فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer)

داستان فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن از آنجا شروع می شود که زمین با یخبندانی عظیم مواجه شده وزندگی تنها در قطاری که پیوسته در حال حرکت است جریان دارد.

این قطار از واگن‌های بسیاری تشکیل شده که اقشار مختلفی از مردم در آن به راحتی زندگی می‌کنند و تنها واگن‌های آخر قطار هستند که طبقه پایین این اجتماع کوچک را تشکیل می‌دهند. آن‌ها وضعیت رقت‌باری دارند و می‌خواهند آن را تغییر دهد اما هر اقدامی از طرف آن‌ها برای تغییر موقعیت اسف‌بارشان و هر نوع اعتراضی با سرکوب بی‌رحمانه ساکنان بخش جلویی قطار مواجه می‌شود.

معرفی فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer) 4
فیلم برف شکن

طی هفده سال چندین شورش رخ داده است که همگی شکست خورده‌اند. حالا آن‌ها یک جاسوس در بخش جلویی قطار دارند که برای آن‌ها اطلاعات می‌فرستد و به آن‌ها می‌گوید چگونه به واگن‌های جلوتر نفوذ کنند و اختیار آن‌ها را در دست بگیرند. همین طور او به آن‌ها گفته است که از یک مهندس قطار و دخترش که هر دو زندانی هستند برای عبور از واگن‌ها استفاده کنند.

یک رهبر پیر به نام گیلیام که مشوق آن‌ها برای این شورش است، فرماندهی را به مرد جوانی به نام کورتیس می‌سپارد. کورتیس که از این نابرابری طبقاتی شدیداً عصبانی و ناراضی است تمام عزم خود را جزم می‌کند تا خودش را بخش فرماندهی قطار برساند. پس از درگیری‌های بسیار و کشته شدن عده زیادی از دو طرف، او به موتورخانه قطار می‌رسد تا با ویلفورد سازنده و رهبر اصلی قطار روبرو شود. کورتیس در آن جا با حقایقی تکان دهنده‌ای روبرو می‌شود که باورهایش را به هم می‌ریزد.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم استیل واتر 2021 (Stillwater)

امیدواریم از تماشای فیلم برف شکن یا قطار یخ شکن 2013 (Snowpiercer) لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا