فیلم و سینما معرفی فیلم

معرفی فیلم نابودی ( Annihilation )

annihilation - فیلم نابودی 10

معرفی فیلم نابودی ( Annihilation )

 

نمرات فیلم

IMDb: 6.9

Rotten Tomatoes: 88%

 

عوامل فیلم

کارگردان: Alex Garland

نویسنده: Alex Garland

بازیگران: Natalie Portman, Gina Rodriguez, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson,…

 

درباره فیلم نابودی

فیلم نابودی ( Annihilation ) بر اساس رمانی با همین نام از جف واندرمر نویسنده مشهور است. رمانی که پس از انتشار توانست جایزه ادبی ارزشمند «نبیولا» را دریافت کند. جایزه ای که هر ساله به بهترین کتاب با محتوای علمی-تخیلی اهدا می شود و دریافت آن توسط خالق رمان نابودی خیلی زود باعث شد تا اقتباس سینمایی از این اثر در دستور ساخت قرار بگیرد.

داستان این فیلم درباره زیست شناسی به نام لنا با بازی قابل قبول ناتالی پورتمن است. فردی که قبلا در ارتش فعالیت می کرده و حالا به همراه چند پژوهشگر زن دیگر به منطقه ای تحت عنوان «منطقه ایکس» اعزام می شوند تا سر از کار این منطقه مرموز و شوم درآورند. این منطقه طبیعت بسیار زیبایی دارد اما سراسر ناشناخته است و قوانین شناخته شده زیست بشری در آن چندان معنا پیدا نمی کند و «منطقه ایکس» محلی است که قوانین خاص خودش را دارد.

زن محور بودن این فیلم یکی از عوامل تأثیرگذار فیلم است. زنانی که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند و با بازی درخشان بازیگران، کاملا متمایز و متفاوت از یکدیگر به نظر می‌رسند. شخصیت پردازی این فیلم در حین ایجاد سوالات بی‌شمار، پاسخ سوالات بی‌شماری را نیز می‌دهد.

 

تصاویر و تریلر فیلم نابودی Annihilation

 

امیدواریم از تماشای فیلم نابودی ( Annihilation ) لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

معرفی فیلم ذهن زیبا ( A Beautiful Mind )

محمد زکی زاده

معرفی فیلم او ( Her )

محمد زکی زاده

نگاهی به آثار مسعود کیمیایی؛ تأملی بر فیلم ضیافت

مسیح زیارانی

دیدگاه خود را ثبت کنید