مجله اینترنتی تحلیلک

یکشنبه/ 2 اردیبهشت / 1403
Search
Close this search box.
فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر

معرفی فیلم های حاضر در جشنواره فیلم فجر ۹۹

داوران فیلم‌های سینمایی این دوره جشنواره یعنی ساره بیات، محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی پس از بازبینی 57 فیلم سینمایی، 16 فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ انتخاب کردند.

فیلم های حاضر در سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر

داوران فیلم‌های سینمایی این دوره جشنواره یعنی ساره بیات، محمد احسانی، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی پس از بازبینی ۵۷ فیلم سینمایی، ۱۶ فیلم در رشته‌های مختلف را برای نامزدی در بخش سودای سیمرغ انتخاب کردند که عبارتند از:

۱-ابلق، کارگردان: نرگس آبیار، تهیه‌کننده: محمدحسین قاسمی
۲- بی همه چیز، کارگردان: محسن قرایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی
۳- تک تیرانداز، کارگردان: علی غفاری، تهیه‌کننده: ابراهیم اصغری
۴- تی تی، کارگردان: آیدا پناهنده، تهیه‌کننده: آیدا پناهنده
۵- خط فرضی، کارگردان: فرنوش صمدی، تهیه‌‌کننده: علی مصفا
۶- رُمانتیسم عماد و طوبا، کارگردان: کاوه صباغ‌زاده، تهیه‌کننده: مهدی صباغ‌زاده
۷- روزی روزگاری آبادان، کارگردان: حمیدرضا آذرنگ، تهیه‌کنندگان: علی اوجی، عبدالله اسکندری
۸- روشن، کارگردان: سید روح‌الله حجازی، تهیه‌کننده: سید روح‌الله حجازی
۹- زالاوا، کارگردان: ارسلان امیری، تهیه‌کنندگان: سمیرا برادری و روح‌الله برادری
۱۰- ستاره بازی، کارگردان: هاتف علیمردانی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی
۱۱- شیشلیک، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: محمدرضا منصوری
۱۲- گیج‌گاه، کارگردان: عادل تبریزی، تهیه‌کننده: میر ولی‌الله مدنی
۱۳- مامان، کارگردان: آرش انیسی، تهیه‌کننده: مجید برزگر
۱۴- مصلحت، کارگردان: حسین دارابی، تهیه‌کننده: محمدرضا شفاه
۱۵- منصور، کارگردان: سیاوش سرمدی، تهیه‌کننده: جلیل شعبانی
۱۶- یدو، کارگردان: مهدی جعفری، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح 

 

 

همچنین داوران فیلم‌های مستند بلند و کوتاه داستانی یعنی سعید پوراسماعیلی، امیر توده روستا، محمدعلی فارسی، محمد کارت و سام کلانتری پس از بازبینی ۳۱ فیلم مستند بلند (بالای ۷۰ دقیقه) و ۳۸ فیلم کوتاه (۳ تا ۱۵ دقیقه) نامزدهای این دو بخش را به شرح ذیل بر اساس حروف الفبا اعلام کردند:

اسامی فیلم‌های نامزد شده در بخش فیلم کوتاه عبارتند از:

۱- جلد- کارگردان: احسان معجونی- تهیه‌کننده: سپیده نوروزی
۲- شاهد- کارگردان: علی عسگری- تهیه‌کنندگان: فرانسوا موریسه، لورا ژومل، خورشید عالمی
۳- گوشت تلخ- کارگردان:  فرید حاجی، تهیه‌کنندگان: فرید حاجی،‌ انجمن سینمای جوانان ایران
۴- ماسک- کارگردان: نوا رضوانی، تهیه‌کننده: نوا رضوانی
۵- ناهید- کارگردان: صمد علیزاده، تهیه‌کننده: رضا نصرتی حبیبی
۶- وضعیت اورژانسی- کارگردان: مریم اسمی‌خانی، تهیه‌کننده: وحید حسن‌زاده

اسامی فیلم‌های نامزد شده در بخش مستند بلند عبارتند از:

۱- ایساتیس، کارگردان: علیرضا دهقان، تهیه‌کنندگان: علیرضا دهقان، راحیل صحرایی، تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری مزرعه فیلم
۲- خانه، کارگردان: افسانه سالاری، تهیه‌کنندگان: جویل مرنان، افسانه سالاری، تهیه شده در کالکتیو داکمانیاکس، سینما ایزاینکامپلیت
۳- رویاهای خالکوبی شده، کارگردان: مهدی گنجی، تهیه‌کننده: بهزاد توکلی
۴- کودتای ۵۳، کارگردان: تقی امیرانی، تهیه‌کننده: تقی امیرانی،‌ تهیه شده در امیرانی مدیا
۵- هجده هزار پا، کارگردان: مهدی شامحمدی، تهیه‌کننده: مهدی شامحمدی، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، گروه مستند بنیاد روایت فتح

 

سی‌ و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر از دوازدهم تا بیست‌ و دوم بهمن ماه در تهران و ۳۰ مرکز استان برگزار خواهد شد. سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیری این جشنواره را بر عهده دارد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x