مجله اینترنتی تحلیلک

دوشنبه/ 7 خرداد / 1403
Search
Close this search box.
معنی رنگ های گل رز

معنی رنگ های گل رز

معنی رنگ گل رز قرمز در یک کلام می‌شود عشق! اما به تعریف دقیق‌تر و بیشتر رنگ قرمز رز نمادی از احساسات، عشق حقیقی و علاقه است.

معنی رنگ های گل رز

معنی رنگ های گل رز

رنگ گل ها معنای خاص را به مخاطب خود عرضه می کند و پیامی را برای گیرنده خود به ارمغان می آورند.

رنگ های گل رز

 • رز سفید
 • رز قرمز
 • رز صدفی
 • رز زرد
 • رز شرابی
 • رز سبز
 • رز هلویی
 • رز نارنجی
 • رز صورتی
 • رز بنفش
 • رز آبی
 • رز سیاه
 • رز نعنایی
 • رز چند رنگ
 • دسته گل ترکیبی از چند رنگ گل رز

معنی رنگ های مختلف گل رز

معنی گل رز قرمز
معنی رنگ گل رز قرمز در یک کلام می‌شود عشق! اما به تعریف دقیق‌تر و بیشتر رنگ قرمز رز نمادی از احساسات، عشق حقیقی و علاقه است و یکی از محبوب‌ترین رزها برای کسانی است که می‌خواهند عشق خود را نشان دهند.

معنی رنگ های گل رزاز رز قرمز استفاده زیادی در دسته گل‌های عروسی می‌شود، زیرا نمادی از عاقبت خوش و احترام مقابل است. یک رز قرمز پر رنگ می‌تواند بگوید که شما آماده برقراری ارتباط بیشتر و وارد شدن به مرحله بعد در رابطه خود با شخص مقابل هستید. اگر می‌خواهید به کسی بگویید که عاشقش هستید رز قرمز بهترین انتخاب است. این رز می‌تواند با بیشتر گل‌ها ترکیب شود و ترکیب آن با رزهای سفید ترکیب خوبی از آب در می‌آید.

بیشتر بخوانید: معرفی ۸ گیاه مناسب سرویس بهداشتی و حمام

معنی گل رز سفید
رنگ سفید رز بیانگر خلوص، معصومیت و جوانی است. رز سفید گاهی به‌عنوان رز عروس نیز شناخته می‌شود، زیرا با عشق جوانی و وفاداری ابدی مرتبط است. این رز همچنین نمادی از شروعی تازه و عشقی ابدی شناخته می‌شود.

معنی رنگ های گل رز

رز صدفی
رز عاجی یا صدفی رنگ بسبار شبیه به گل رز سفید است اما معنایی کاملا متفاوت دارد. این گل نمادی از جذابیت، تفکر و برازندگی است. این رنگ همچنین نمایانگر غنی بودن و کامل بودن است. معنی گل رز صدفی آن را به بهترین انتخاب برای نشان دادن اهمیت شما به کسی است در حالی که احساس عاشقانه‌ای بین شما نیست مبدل کرده است. گفتنی است این رنگ از رز ترکیب خوبی با اکالیپتوس دارد.

معنی رنگ گل های رز

معنی رنگ های گل رز

معنی گل رز زرد
معنی گل رز زرد در دو برهه از زمان تعریف می‌شود؛ به‌ طوری‌ که در عصر ویکتوریا، رز زرد معنای کاملا متفاوتی با امروز داشت. در آن زمان رز زرد نمادی از حسادت بود، اما امروزه به نمادی از دوستی، خوشی و مراقبت تبدیل شده است. این رز خورشیدی می‌تواند گرما، لذت، خوشی و علاقه را بازتاب دهد و با زبان گل‌ها آرزوی خوشبختی کند، خوش آمد بگوید و تاکید کند که مرا فراموش نکنید.

معنی رنگ گل های زرد

این گل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هدیه دادن به دوستی است که می‌خواهیم روز او را زیبا کنیم. ترکیب رز زرد و آفتاب‌گردان، ترکیبی خارق‌العاده است.

بیشتر بخوانید: گیاه مناسب اتاق خواب

رز هلویی
این رنگ رز نمادی از فروتنی، اصالت، خلوص و قدرشناسی است. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید بعد از عقد یک قرارداد از کسی تشکر کنید و با زبان گل‌ها این تشکر را بیان کنید رز هلویی انتخاب خوبی است. از این گل برای ابراز همدردی با یک دوست یا عزیز نیز استفاده می‌شود.

معنی رنگ های گل رز

معنی گل رز نارنجی
این گل پر رنگ و چشم‌گیر به عنوان نمادی از علاقه، شیفتگی، اشتیاق و انرژی در نظر گرفته می‌شود. رز نارنجی با توجه به علاقه و هیجانی که می‌آورد، می‌گوید “من به تو خیلی افتخار می‌کنم”

برای زمان‌هایی که احساس رخوت و کسل بودن می‌کنید، این گل یک انتخاب مناسب است، کافی است دسته‌ای از این رز را در اطراف خود بگذارید تا سیلی از انرژی به سمت شما سرازیر شود. ترکیب رز نارنجی و سوسن سفید بسیار زییا خواهد شد.

معنی رنگ های گل رز

معنی رنگ های گل رز

رز صورتی
احتمالا معنی رنگ گل رز صورتی را خودتان حدس زده باشید؛ نماد زنانگی! بله درست حدس زده‌اید این رنگ از رز نمادی از زنانگی به اضافه ظرافت، اصلاح و بامزه بودن است؛

معنی رنگ های گل رز

ضمن اینکه رز صورتی می‌تواند با توجه به سایه‌های رنگی‌اش معنای دیگری نیز داشته باشد. یک رز صورتی پر رنگ نمادی از قدردانی و تشکر است و یکی از انتخاب‌های خوب برای گفتن عبارت “متشکرم” به‌ زبان گل‌هاست؛ در مقابل رز صورتی کمرنگ می‌تواند برای لطف، شادی، خوشبختی و لطافت استفاده شود. این رنگ از رز می‌تواند با بسیاری از گل‌ها ترکیب شود و زیبا باشد، اما ترکیب آن با گل‌ صد تومانی، ترکیبی فوق‌العاده است.

بیشتر بخوانید: گیاه مناسب اتاق نوزاد و کودک

رز شرابی
رنگی که از رز قرمز متفاوت است و شاید کمتر کسی این رنگ خاص از رز را بشناسد و حتی ممکن است با رز قرمز نیز اشتباه گرفته شود. این رز با گلبرگ‌های مخملی خود نمادی از زیبایی غیر قابل انتظار و خاص بودن است.

معنی رنگ های گل رز

معنی گل رز سبز
سبز، رنگی از زندگی، رشد و آغازی تازه از زندگی و انرژی است. در نتیجه معنای رنگ گل رز سبز را می‌توان جوان سازی روح و احساسات و بیانگر غنا و فراوانی دانست. سبز بودن رز نمادی از وفور و فراوانی است و می‌تواند حسی از تعادل، ثبات و صلح را در ذهن انسان تداعی کند. اگر می‌خواهید کسی را غافلگیر یا خشنود کنید رز سبز می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

معنی رنگ های گل رز

رز بنفش
رز بنفش رنگ گلی خاص و چشمگیر است که می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. این گل نمادی از جادو شدن، شگفتی، شکوه و راز است. با این گل می‌توان عشق در نگاه اول را بیان کرد. اگر علاقه مخفی به کسی دارید یا در نگاه اول عاشق کسی شدید که قلب شما را جادو کرده است پس معطل نکنید و به او رز بنفش هدیه بدهید. پیشنهاد می‌کنیم برای این کار رز بنفش را با رنگ دلخواه خود از میخک ترکیب کنید تا دسته گلی فوق‌العاده بسازید.

رز بنفش

معنی رنگ های گل رز

رز آبی
آبی بودن رز نشانگر راز، ناممکن بودن و دست نیافتنی بودن است. اگر می‌خواهید به کسی بگویید که “تو بی همتا و خاص هستی” هدیه دادن گل رز آبی انتخاب خوبی است. همچنین هدیه دادن رز آبی به زنان مستقل و قوی ایده‌ای عالی است.

معنی رنگ های گل رز

رز آبی به تنهایی زیبا و خاص است، اما اگر می‌خواهید کاری خارق‌العاده کنید رز آبی را با گل شیپوری اتیوپایی مشکی ترکیب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کاشت گل رز با سیب زمینی (قلمه زدن گل رز در سیب زمینی)

معنی گل رز سیاه
رز سیاه یک گل جادویی است که معانی زیادی دارد. رنگ سیاه معمولا با مرگ و عزاداری در ارتباط است و در مراسم‌های سوگواری استفاده می‌شود، اما رز سیاه می‌تواند معنی مثبتی نیز داشته باشد. این گل می‌تواند نمادی از چیزی تازه و تغییری بزرگ باشد. رز سیاه اعتماد به نفس افراد را زیاد می‌کند زیرا نشان‌دهنده دوره‌ای تازه به‌همراه امید و شجاعت است.

معنی رنگ های گل رز

معنی گل رز نعنایی
این رز خاص شبیه به رز سبز بوده اما متفاوت از آن است. رنگ گلبرگ‌های این رز نعنایی رنگ و نمادی از خوشی و شروع تازه است. این رنگ خاص از رز می‌تواند انتخاب خوبی برای زوجی باشد که به‌تازگی صاحب فرزند شده‌اند یا کسی که در حال شروع آغاز تازه و فصلی جدید در زندگی‌اش است.

معنی رنگ های گل رز

معنی رنگ های گل رز

رز‌های چند رنگ

رز‌های چند رنگ بسیار خاص هستند و می‌توانند راهی بامزه و خاص برای بیان احساسات باشند. به‌عنوان مثال یک رز زرد رنگ که لبه‌های قرمز رنگ دارد نشان دهنده دوستی یا عاشق شدن است یا مثلا یک رز صورتی با لبه‌های سفید می‌تواند پیام تشکری از یک دوست خوب داشته باشد. رز‌های چند رنگ را می‌توانید با سوسن، میخک و آلسترومریا مخلوط کرده و ترکیبی فوق‌العاده از آن‌ها درست کنید.

معنی رنگ های گل رز

دسته گل ترکیبی از چند رنگ گل رز

اگر با دانستن معنی هر رنگ از رنگ های گل رز باز هم انتخاب کردن رنگ گل رز مورد نظرتان سخت است، به خودتات سخت نگیرید و ترکیبی از رنگ‌های مختلف را انتخاب کنید. زمانی که رنگ‌های مختلفی از رز را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید می‌توانید پیام‌های مختلفی یا پیامی متفاوت را به عزیز خود بدهید. به عنوان مثال ترکیب رز زرد و قرمز بیانگر شادی و خوشی است در حالی که ترکیب رز قرمز و سفید نمایانگر یکتا بودن است و انتخابی عالی برای دسته گل عروسی است.

معنی رنگ های گل رز

منبع: گلستان

مجله اینترنتی تحلیلک

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ابراهیمی
1 سال قبل

بسیار لذت بردم👌

1 سال قبل
پاسخ به  ابراهیمی

ممنون از همراهی شما
خوشحالیم که این مطلب مورد پسند شما قرار گرفت.

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x