مجله اینترنتی تحلیلک

دوشنبه/ 1 مرداد / 1403
Search
Close this search box.
نامزد‌های اسکار معرفی شدند

نامزد‌های اسکار معرفی شدند

دقایقی پیش زوج پریانکا چوپرا و نیک جونز نامزدهای نود و سومین دوره جوایز اسکار را اعلام کردند. نود و سومین دوره جوایز اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (بامداد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

نامزد‌های اسکار معرفی شدند

دقایقی پیش زوج پریانکا چوپرا و نیک جونز نامزدهای نود و سومین دوره جوایز اسکار را اعلام کردند.

نود و سومین دوره جوایز اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (بامداد ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

نامزد‌های اسکار ۲۰۲۱ معرفی شدند

فهرست کامل نامزدهای نود و سومین دوره جوایز اسکار به این شرح است:

*نامزدهای ​بهترین فیلم

«پدر»، «یهودا و مسیح سیاه»، «منک»، «میناری»، «سرزمین آواره ها»، «زن جوان خوش آتیه»، «صدای متال»، «دادگاه شیکاگو ۷»

معرفی فیلم میناری ( MINARI )

معرفی فیلم دادگاه شیکاگو ۷ ( The Trial of the Chicago 7 )

معرفی فیلم صدای متال ( Sound of Metal )

معرفی فیلم سرزمین آواره ها یا عشایر ( nomadland )

معرفی فیلم منک ( Mank )

*نامزدهای بهترین کارگردانی

توماس وینتربرگ برای «دور دیگر»، دیوید فینچر برای «منک»، لی آیزاک چونگ برای «میناری»، کلویی ژائو برای «سرزمین آواره ها»، امرالد فنل برای «زن جوان خوش آتیه»

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

ریز احمد «صدای متال»، چادویک بوزمن «بلک باتم مارینی»، آنتونی هاپکینز «پدر»، گری الدمن «منک»، استیون یون «میناری»

معرفی فیلم بلک باتم مارینی ( ma rainey’s black bottom )

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

ویولا دیویس «بلک باتم مارینی»، آندرا دی «آمریکا مقابل بیلی هالیدی»، ونسا کربی «تکه های یک زن»، فرانسیس مک دورمند «سرزمین آواره ها»، کری مولیگان «زن جوان خوش آتیه»

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ساشا بارون کوهن «دادگاه شیکاگو ۷»، دنیل کالویا «یهودا و مسیح سیاه»، لزلی اودام جونیور «یک شب در میامی»، پل راچی «صدای متال»، لکیت استنفیلد «یهودا و مسیح سیاه»

نامزد‌های اسکار ۲۰۲۱

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

ماریا باکالووا «بورات»، گلن کلوز «مرثیه هیلیبیلی»، اولیویا کلمن «پدر»، آمندا سیفرید «منک»، یو جونگ یون «میناری»

*نامزدهای بهترین فیلمنامه اصلی

ویل برسون، شاکا کینگ، کیت لوکاس و کنت لوکاس برای «یهودا و مسیح سیاه»، لی آیزاک چونگ برای «میناری»، امرالد فنل برای «زن جوان خوش آتیه»، آبراهام ماردر، داریوس ماردر و دریک سیان فرانس برای «صدای متال»، آرون سورکین برای «دادگاه شیکاگو ۷»

*نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی

پیتر بینهام، ساشا بارون کوهن، جینا فریدمن، آنتونی هینز، لی کرن، دن مازر، نینا پدراد، اریکا ریوینویا و دن سوییمر برای «بورات»، کریستوفر همپتون و فلوریان زلر برای «پدر»، کلویی ژائو برای «سرزمین آواره ها»، کمپ پاور برای «یک شب در میامی»، رامین بحرانی «ببر سفید»

نامزد‌های اسکار

*نامزدهای بهترین فیلم بین المللی

«دور دیگر» از دانمارک، «روزهای بهتر» از هنگ کنگ، «دسته جمعی» از رومانی، «مردی که پوستش را فروخت» از تونس، «کجا می روی آیدا» از بوسنی و هرزگویین

*نامزدهای بهترین مستند بلند

«دسته جمعی»، «کمپ کریپ»، «وکیل موش کور»، «معلم اختاپوسی من»، «زمان»

*نامزدهای بهترین انیمیشن بلند

«به پیش» (پیکسار)، «بر فراز ماه» (نتفلیکس)، «شان گوسفنده: فارماگدون» (نتفلیکس)، «روح» (پیکسار)، «گرگ روها» (اپل)

انیمیشن روح (Soul)

معرفی انیمیشن ولف واکرز ( Wolfwalkers )

معرفی انیمیشن به پیش ( Onward )

*نامزدهای بهترین تدوین

«پدر»، «سرزمین آواره ها»، «زن جوان خوش آتیه»، «صدای متال»، «دادگاه شیکاگو ۷»

*نامزدهای بهترین موسیقی متن

«۵ هم خون»، «منک»، «میناری»، «اخبار جهان»، «روح»

*نامزدهای بهترین ترانه

«جنگ برای تو» در فیلم «یهودا و مسیح سیاه»، «صدای من رو بشنو» در فیلم «دادگاه شیکاگو ۷»، «هوزاویک» در فیلم «Eurovision Song Contest»، «دیدن» در فیلم «زندگی پیش رو»، «الان بگو» در فیلم «یک شب در میامی»

*نامزدهای بهترین فیلمبرداری

«یهودا و مسیح سیاه»، «منک»، «اخبار جهان»، «سرزمین آواره ها»، «دادگاه شیکاگو ۷»

نامزد‌های اسکار ۲۰۲۱

*نامزدهای بهترین طراحی لباس

«اِما»، «منک»، «بلک باتم ما رینی»، «مولان»، «پینوکیو»

*نامزدهای بهترین مستند کوتاه

«کولت»، «یک کنسرت یک گفت و شنود است»، «جدا نکن»، «جهان گرسنگی»، «یک ترانه عاشقانه برای لاتاشا»

*نامزدهای بهترین چهره‌آرایی

«اما»، «مرثیه هیلیبیلی»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «پینوکیو»

* نامزدهای بهترین طراحی صحنه

«پدر»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «اخبار جهان»، «تنت»

نامزد‌های اسکار

*نامزدهای بهترین صداگذاری

«سگ تازی»، «منک»، «اخبار جهان»، «روح»

*نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری

«عشق و هیولاها»، «آسمان نیمه شب»، «مولان»، «یک و تنها ایوان»، «تنت»

*نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

«اتاق نامه»، «Feeling Through»، «پیشکش»، «دو غریبه از جای دور»، «چشم سفید»

*نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه

«کاویدن»، «لوچی نابغه»، «اگر هر چیزی بشه عاشقتم»، «اپرا»، «بله قربان گو»

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x