سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

ویژگی های مسواک خوب و خمیر دندان مناسب

هدف اصلی از مسواک زدن، تمیز کردن سطوح دندان و لثه از پلاک میکروبی است و باید تمام سطوح دندان با دقت و حوصله از پلاک میکروبی پاک شود. استفاد از مسواک خوب و مناسب، برای تمیز کردن دندان ها کمک بسیار زیادی می کند.

مسواک خوب بايد موهای صاف و يكنواخت داشته باشد. فیبرهای مسواک بايد از نایلون نرم باشد؛ زیرا سطح دندان ها را بهتر تمیز نموده و کمتر لثه را آزرده می نماید و همچنین کمتر سبب سایش مینای دندان می شود. همچنین مسواک داراي انتهاي گرد باشد تا به لثه آسيبي نرساند و کمتر سبب آسیب به مینای دندان شود.

هر 4-3 ماه يكبار مسواک خود را تعويض کنید. برخی از مسواک ها دارای اندیکاتور است و زمانی که موهای آن تا نیمه تغییر رنگ بدهند، نشانه زمان تعویض مسواک رسیده است.

اگر شما سرماخوردگي يا آنفلوانزا بگیرید بايد اين تعويض زودتر انجام پذيرد. سر مسواک بايد دسترسي آسان به تمام نقاط دهان و دندان ها و لثه را فراهم کند. مسواک خوب دسته آن بايد بلند و پهن باشد كه بتوان آن را به آساني در دست گرفت.

توجه داشته باشید که قیمت مسواک در جلوگیری از بیماری دندان و لثه خیلی مهم نیست و آنچه که برای شما باید مهم باشد این است که صحیح، با دقت و با حوصله تمام سطوح دندانی را از پلاک میکروبی تمیز نمایید.

يك مسواک خوب بايد داراي موهاي نرم نايلوني با نوک كوچک كاملاً متراكم و دسته مناسب باشد. نوک موهای مسواک بايد گرد باشد. لثه‌ها بسيار حساسند و به آساني در تماس با بعضي از مسواک ها كه داراي موهاي تيز باشند صدمه مي‌بينند.

شما بايد روزي 2 بار و هر بار حداقل 3-2 دقيقه براي مسواک زدن وقت صرف نماييد ولي متاسفانه بسياري از مردم کمتر از یک دقیقه صرف مسواک زدن خود می كنند.

ویژگی های مسواک خوب
ویژگی های مسواک خوب

در هنگام مسواک زدن به نکات زیر توجه کنید

  • چنانچه موهاي مسواک از حالت اوليه خارج شدند حتما آن را عوض کنید.
  • هر نوبت مسواک زدن بايد حداقل 2 دقيقه به طول بيانجامد.
  • هر شب قبل از خواب و هر روز صبح بعد از صبحانه، بايد دندان ها را مسواک زد.
  • الیاف مسواک باید در عرض در 4-3 ردیف و در طول در 12-10 ردیف قرار گرفته باشند.
ویژگی های مسواک خوب
ویژگی های مسواک خوب

ویژگی خمیر دندان مناسب

خمیر دندان مناسب در کاهش پوسیدگی و بیماری لثه بسیار موثر هستند. آن ها با کاهش کشش سطحی مولکول ها و نفوذ در رسوبات سطحی، سست کردن و معلق درآوردن خرده های غذایی باعث راحت تر برداشتن پلاک میکروبی و رنگ دانه های ناشی از خوردن غذاها و مواد رنگی از سطح دندان می شوند و سطح دندان را پالایش می نمایند. اسانس ها و مواد طعم دهنده موجود در خمیر دندان باعث خوشبو شدن دهان می شود.

فلوراید موجود در آن سبب ایجاد لایه ای مقاوم در برابر پوسیدگی در سطح مینای دندان می شود و همچنین مواد معدنی و کلسیم موجود در آن باعث ترمیم ترک های ریز و غیر قابل رویت دندان می شود.

بیشتر بخوانید: دندان قروچه در کودکان / عوارض آن و درمان دندان قروچه

 

با تشکر از دکتر احسان دره شیری

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا