شنبه/ 24 مهر / 1400

پرفروش ترین ماشین جهان / رکورد جدید تویوتا کرولا

به تازگی شرکت ژاپنی تویوتا بیان داشته که تولید مدل کرولا از مرز 50 میلیون دستگاه عبور کرده است. نکته جالب توجه آنجاست که این غول خودروسازی ژاپنی، مراسمی برای اعلام شکستن این رکورد برگزار نکرده است. 50 میلیون کرولا در ماه گذشته میلادی به یک مشتری تحویل داده شده است. بدین ترتیب کرولا پرفروش ترین ماشین جهان شناخته می‌شود.

پرفروش ترین ماشین جهان رکورد جدید تویوتا کرولا 2021

پرفروش ترین ماشین جهان در سال 1996 متولد شد.

اولین نمونه کرولا در سال 1996 میلادی تولید شد. پس از آن به سرعت با قیمت تقریبی 1700 دلار روانه بازار شد. مهمترین دلیل استقبال مردم از این خودرو، امکانات زیاد در مقابل قیمت ارزان بود. اما بحران افزایش قیمت نفت برای کرولا یک فرصت طلایی ایجاد کرد. کرولا به شدت کم مصرف بود و همین امر باعث شد مشتریان تمایلشان جهت خرید این خودرو افزایش یابد.

بیشتر بخوانید: گرانترین ماشین جهان را بشناسید

پرفروش ترین ماشین جهان رکورد جدید تویوتا کرولا اولین مدل کرولا

طی 8 سال 10 میلیون خودرو/ رکورد جدید تویوتا کرولا

در حال حاضر 12 نسل از مدل کرولا ساخته شده است. این ماشین توانسته لقب پرفروش ترین خودرو جهان را از آن خود کند. 8 سال پیش بود که کرولا به عدد 40 میلیون خودرو رسیده بود و تنها در عرض همین مدت کوتاه توانسته 10 میلیون خودرو تولید کند. جدیدترین نسل این ماشین در سال 2018 ارائه شد. تویوتا این شرکت خودروسازی خوش نام ژاپنی در حال حاضر علاوه بر مدل‌های هاچ بک، استیشن و سدان، یک مدل شاسی بلند هم با این نام می‌فروشد.

بیشتر بخوانید: پرشتاب ترین ماشین جهان فراری را مات کرد

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا