پنج‌شنبه/ 17 آذر / 1401
داستان کوتاه تلفن به ماری

ادبیات

داستان کوتاه تلفن به ماری

داستان کوتاه تلفن به ماری

وقتی خیلی کوچک بودم، اولین خانواده ای که در محل‌مان تلفن خرید ما بودیم. هنوز جعبه قدیمی‌ و گوشی سیاه و براق تلفن که به دیوار وصل شده بود به خوبی در خاطرم مانده است.

شعر سلام کودکانه

شعر سلام کودکانه / 10 شعر زیبا و جدید

والدین با خواندن و یاد دادن شعر سلام کودکانه به فرزندان خود می توانند آن ها را ترغیب کنند تا وقتی وارد مکانی می شوند و یا با کسی دیدار می کنند، سلام کنند و این شروع یک ارتباط اجتماعی خوب و قوی باشد.

قصه کودکانه آرزوی مورچه کوچک

قصه کودکانه آرزوی مورچه کوچک

مادر مورچه کوچک آهی کشید و گفت: خیلی فکر خوبی است، اما تا وقتی که این مرغ و خروس ها توی حیاط هستند، نمی توانی از آن عبور کنی.

تک بیتی عاشقانه نظامی گنجوی

تک بیتی عاشقانه نظامی گنجوی

و چه زیباست به زبان شاعران خوش سخنی چون نظامی گنجوی عشق را شنیدن. آنان که عشق را به بهترین شکل ممکن فهمیده و به زیباترین شکل ممکن برای ما سروده اند.

زندگینامه جلال آل احمد

زندگینامه جلال آل احمد نویسنده معاصر

جلال آل احمد، معلم، نویسنده، فعال سیاسی-اجتماعی، منتقد ادبی و مترجم ایرانی و از متفکران قرن اخیر است که در جنبش روشنفکری و نویسندگی جامعه ادبی ایران نقش بسزایی داشته است.

کتاب از رنجی که می بریم

معرفی کتاب از رنجی که می بریم نوشته جلال آل احمد

«از رنجی که می‌بریم» دومین مجموعه داستان آل‌احمد، برای اولین‌بار در سال 1326 منتشر شده است. این مجموعه داستان شامل هفت داستان کوتاه به نام‌های «دره خزان زده»، «زیرابی ها»، «در راه چالوس»، «آبروی از دست رفته»، «محیط تنگ»، «اعتراف» و «روزهای خوش» است. این کتاب حاوی مضامین سیاسی و اجتماعی است.

شعر شاپرکی گفت

شعر شاپرکی گفت به همراه صوت

شاپرکی گفت / چی گفت؟ / یواشکی گفت / چی گفت؟ / تو گوش من گفت / چی گفت؟ / یکی یکی گفت / چی گفت؟ / گفت: به گلا دست نزنید! …

زندگینامه غلامحسین ساعدی

زندگینامه غلامحسین ساعدی (گوهرمراد)

غلامحسین ساعدی (گوهرمراد) نویسنده متبحر معاصر کشورمان است که در تبریز متولد شد و تحصیلات اولیه خود را نیز در این شهر گذراند. او با وجود داشتن تخصص پزشکی علاقه زیادی به ادبیات و نوشتن داشت و با خلق آثار بی نظیری چون چوب‌ به‌ دست‌ های ورزیل، بهترین بابای دنیا و…. توانست در طول تاریخ همواره نام خود را زنده نگه دارد.