مجله اینترنتی تحلیلک

سه شنبه/ 5 تیر / 1403
Search
Close this search box.
تک بیتی عاشقانه عطار

شعر پارسی

تک بیتی عاشقانه عطار

تک بیتی عاشقانه عطار نیشابوری

و چه زیباست به زبان شاعران خوش سخنی چون عطار نیشابوری عشق را شنیدن. آنان که عشق را به بهترین شکل ممکن فهمیده و به زیباترین شکل ممکن برای ما سروده اند.

شعر علی آن شیر خدا شاه عرب

شعر علی آن شیر خدا شاه عرب به همراه معنی

اصل شعر شیر خدا یا شعر علی آن شیر خدا شاه عرب ۲۸ بیت دارد و ۱۰ بیت از آن در کتاب فارسی ششم دبستان آمده است. در این مطلب ابتدا معنی روان و آرایه های شعر شیر خدا در ده بیت منتخب آن را برای شما آورده ایم و در ادامه متن کامل شعر شیر خدا یا شعر علی آن شیر خدا شاه عرب را برای شما آورده ایم.

شعر عاشقانه

شعر عاشقانه / بیش از ۲۰ شعر جدید و زیبا

قطعا یکی از بهترین لحظاتی که هر کس در زندگی خود می تواند تجربه کند، عاشقی کردن است. ما در این مطلب بیش از ۲۰ شعر عاشقانه زیبا و جدید را برای شما آورده ایم تا برای عشق زندگی خود ارسال کنید و این احساس خوب را به او ابراز کنید؛ به قول شاعر: عشق است و همین لذت ابراز و دگر هیچ…

تک بیتی عاشقانه نظامی گنجوی

تک بیتی عاشقانه نظامی گنجوی

و چه زیباست به زبان شاعران خوش سخنی چون نظامی گنجوی عشق را شنیدن. آنان که عشق را به بهترین شکل ممکن فهمیده و به زیباترین شکل ممکن برای ما سروده اند.

نظامی - خسرو و شیرین

نگاهی به خسرو و شیرین / به بهانه بزرگداشت نظامی

به بهانه بزرگداشت نظامی نگاهی به خسرو و شیرین یکی از زیباترین آثار ادبیات فارسی می اندازیم. چو دل در مهر شیرین بست فرهاد / برآورد از وجودش عشق فریاد / به سختی می‌گذشتش روزگاری / نمی‌آمد ز دستش هیچ کاری…