زندگینامه افراد موفق موفقیت

برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند (قسمت چهارم)

Idea Light - برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند (قسمت چهارم)

موفقیت

برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند

در طول تاریخ بشر همیشه افرادی وجود داشته اند که فراتر از زمان خود عمل کرده و توانسته اند از حالت مصرف کنندگی صِرف خارج شده و چیزی به این عالم اضافه کنند. در این بین کسانی وجود دارند که با اختراعات خود زندگی راحت تری را برای بشر به ارمغان آورده اند. در این مقاله به معرفی چند تن از این افراد می پردازیم. با تحلیلک همراه باشید.

ماری کوری

index 6 300x158 - برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند (قسمت چهارم)

ماری کوری بر خلاف بسیاری از کاشفان و مخترعان نوآور هم عصر خود، نتایج کارش را به صورت پتنت ثبت نکرد و بدون چشم داشت به مسائل مالی، پژوهش های خود را در اختیار جامعه علمی قرار داد تا باقی دانشمندان بتوانند تحقیقاتش را کامل تر کنند.

مادام کوری که سال ۱۸۶۷ در لهستان به دنیا آمد، به دلیل فضای حاکم آن دوران در اروپای شرقی، به عنوان یک دختر از تحصیل در کالج محروم بود و به همین خاطر دانش خود را از طریق یک نهاد مخفی به نام دانشگاه پروازی فرا گرفت. او سپس برای ادامه تحصیل به فرانسه و دانشگاه سوربن (که دختران را می پذیرفت) رفت و به یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ بدل شد.

105383963 1533734852104gettyimages 613462004.1910x1000 300x157 - برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند (قسمت چهارم)

ماری کوری که بیشتر به خاطر پژوهش هایش در زمینه مواد رادیواکتیو و کشف عنصر پولونیوم شناخته می شود، نخستین فردی است که توانسته دو جایزه نوبل (یکی در زمینه فیزیک و دیگری در زمینه شیمی) دریافت کند و تئوری رادیواکتیویته را پایه ریزی نماید.

البته این بانوی نوآور تأثیرات مرگبار مواد رادیواکتیو روی بدن انسان را به صورت ناخواسته کشف کرد و در سال ۱۹۳۴ به خاطر سرطان خونی که از طریق تابش مواد رادیواکتیو در بدنش ایجاد شده بود، درگذشت.

بخوانید!  زندگینامه افراد موفق: زندگینامه مایکل بلومبرگ چهره شناخته شده در دنیای تجارت و سیاست

هدی لامار

hedylamarr 300x167 - برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند (قسمت چهارم)

هدی لامار یکی از آن مثال هاییست که درباره قضاوت نادرست از روی ظاهر می توان زد. وی که یک بازیگر اتریشی-آمریکایی بود، به صورت نه چندان آشکار تحقیقات علمی انجام می داد و نتایج کارهای او به خلق فناوری هایی مانند بلوتوث و وای فای در سال های بعد انجامید.

لامار که علوم ارتباطات و مهندسی مخابرات را به صورت خودآموز فراگرفته بود، در کنار بازیگری هالیوود، روی فناوری های بی سیم کار می کرد و طی جنگ جهانی دوم، روشی را برای انتشار امواج اختراع کرد که دقت اژدر زیردریایی های متحدین را به طرز چشمگیری افزایش داد.

120917 reviews hedy lamarr 300x160 - برترین نوآوران تاریخ که خدمات زیادی به جهان ارائه کردند (قسمت چهارم)

فناوری به کار رفته در زیردریایی ها بعدها تکامل یافت و حالا در قالب تکنولوژی های ارتباطی بی سیم به صورت روزمره توسط بسیاری از مردم دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: Tech Radar

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

به نجوایی صدایم کن؛ به بهانه زادروز سهراب سپهری

محمد زکی زاده

زندگینامه سالار کمانگر مدیرعامل سابق Youtube

زهرا دره شیری

زندگینامه مولانا جلال الدین محمد مولوی / بخش دوم

fatemedsh

دیدگاه خود را ثبت کنید