سه‌شنبه/ 4 آبان / 1400

خاطرات عشق / برشی از کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا

یکی از عوامل رسیدن به موفقیت در زندگی کتاب خواندن است. کتاب ها قدرت عظیمی دارند و به راحتی می توانند ما را از خستگی و کشمکش های روزانه جدا کرده و به دنیایی پر از آرامش و هیچان ببرند.

کتاب ها به راحتی می توانند با روایت های درست و زیبایشان برای ما چراغ راهی باشند تا به بی راهه نرویم و ما را به مسیر درست هدایت کنند.

هر کتابی با هر عنوانی و با هر محتوایی نکاتی را در درون خود گنجانده که با خواندن و درک کردن آن ها به راحتی می توان در طول مسیر زندگی بر سختی ها فائق شد و به موفقیت رسید.

این بخش برای آن هایی است که در طول روزمرگی های زندگی فرصت نمی کنند کتابی را بگشایند، دل به دل آن دهند و در آن غرق شوند. ما برای شما برش های زیبا و مهمی را از بهترین کتاب های تاریخ گردآوری کرده ایم تا با خواندن آن ها روح شما نیز تغذیه شود.

همراه ما باشید؛ برشی از کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا

برشی از کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا؛ خاطرات عشق
«برشی از کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا»

برشی از کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا؛ خاطرات عشق

خاطرات عشق از قانون های عام حافظه که خود پیرو قانون های عام‌ تر عادت‌اند، مستثنی نیستند.

از آنجا که عادت همه‌چیز را سست می‌کند، آنچه ما را بهتر به یاد کسی می‌ اندازد درست همانی است که از یاد برده بودیم. (چون بی‌اهمیت بوده است و در نتیجه گذاشته‌ایم که همه نیرویش را حفظ کند)

از همین روست که بهترین بخش یاد ما در بیرون از ماست، در نسیمی بارانی، در بوی نای اتاقی یا بوی آتشی تازه‌ افروخته، در هر آنچه آن بخشی از خویشتن را در آن باز می‌یابیم که هوش، چون به کاریش نمی‌آمد، نادیده گرفته بود؛ واپسین گنجینه گذشته، بهترین، همانی که وقتی چشمه همه اشکهایت خشکیده می‌ نماید، باز می‌تواند تو را بگریاند.

بیشتر بخوانید:

معرفی کتاب در جستجوی زمان از دست رفته نوشته مارسل پروست

معرفی کتاب سدوم و عموره نوشته مارسل پروست

معرفی کتاب طرف خانه سوان نوشته مارسل پروست

معرفی کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا نوشته مارسل پروست

 

کتاب در سایه دوشیزگان شکوفا
نوشته “مارسل پروست”

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا