یکشنبه/ 10 مرداد / 1400

دشت النزه گیلان منطقه ییلاقی ماسال

دشت النزه گیلان دشتی با وسعت زیاد در استان گیلان است. این دشت وسیع توسط کوه‌های سرسبز و بسیار زیبایی احاطه شده است. بقعه مشهور امام زاده ابراهیم النزه هم در این منطقه قرار دارد.

دشت النزه گیلان منطقه ییلاقی ماسال

همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در این بخش قصد داریم با معرفی اماکن گردشگری ایران در خدمت شما باشیم. امیدواریم که شما عزیزان بتوانید به این اماکن زیبا سر بزنید و خوشحال می شویم که تجربه های خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. این مطلب به معرفی دشت النزه از توابع ماسال در استان گیلان اختصاص دارد.

دشت النزه

دشت النزه ماسال گیلان

این دشت با وسعت زیاد در استان گیلان است. این دشت وسیع توسط کوه‌های سرسبز و بسیار زیبایی احاطه شده است. بقعه مشهور امام زاده ابراهیم النزه هم در این منطقه قرار دارد. چشم انداز بسیار زیبا، آب و هوای بکر و عالی و سرسبزی این منطقه باعث شده که همه ساله گردشگران زیادی از این مکان زیبا دیدن می کنند.

دشت النزه

نکته جالب در مورد اهالی ساکن در این منطقه این است که تقریبا همگی بومی هستند و نسل اندر نسل در این منطقه زندگی کرده اند.

معماری خانه ها در دشت النزه هم در نوع خود زیبا و چشم نواز است. عموما خانه های موجود در این دشت از تخته و چوب ساخته شده اند.

دشت النزه
منطقه ییلاقی ماسال

پوشش گیاهی در دشت النزه شامل درختان متنوعی مثل ولیک، گلابی و گردو و آلوی جنگلی است.

این دشت مسیر کوچ عشایر شمال ایران است و از راه‌ های مهم برای آنها به حساب می‌آید.

دشت النزه
منطقه ییلاقی ماسال

دشت النزه کجاست؟

برای رسیدن به ییلاق و النزه باید اول به ماسال و شاندرمن بروید. سپس از راه شاندرمن به سمت روستای سنفیه رفته و به منطقه ییلاقی النزه بروید.

دشت النزه

بیشتر بخوانید:

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

منتخب سردبیر

اسکرول به بالا