پنج‌شنبه/ 29 مهر / 1400

«4 نکته مهم در برخورد با مشکل روحی همسر»

مشکل روحی همسر یکی از معضلاتی است که می‌ تواند باعث شکاف در رابطه زوجین و منجر به طلاق شود. مشکلات روحی روانی با گذشت زمان در حال شیوع بیشتری در بین افراد است و می‌تواند دردسرهای زیادی را به خصوص در زندگی مشترک ایجاد کند. زندگی با همسری که از این مشکلات رنج می‌برد و درمان‌ ها نیز برای او مثمر ثمر نیست، بسیار دشوار به نظر می‌ رسد.

با ما باشید؛ مشکل روحی همسر

مشکل روحی همسر

طریقه برخورد با مشکل روحی همسر

بسیاری از آدم ها ناخواسته در رابطه زناشویی با افرادی قرار می گیرند که از ابتدا مشکل روحی جدی نداشتند. چرا که بسیاری از بیماری‌ های روحی و روانی می‌ توانند دوره ایی باشند نظیر افسردگی، تشویش زیادی، افکار و اعمال افراد شیزوفرنی یا آنهایی که احساساتشان به شدت بالا و پایین می شوند. خیلی از بیماری ها در سنین متفاوت اوج می گیرند.

بعضی افراد پس از چند ملاقات خواستگاری یا ازدواج پستی با افرادی که خارج زندگی می کنند وارد زندگی مشترک می شوند. بعضی ها از سر ناچاری و رهایی از فقر یا توقعات خانواده و در بعضی موارد با عاشق شدن… اما در اکثر موارد، فرصت شناخت کافی ایجاد نمی شود.

هیچ حکم علمی یا پزشکی وجود ندارد که آدم های با مشکلات روحی جدی نباید ازدواج کنند اما زندگی با آنها نیاز به آموزش و فهم جدی و گذشت فراوان دارد.

مشکل روحی همسر

4 نکته مهم در برخورد با مشکل روحی همسر

دانستن این ۴ مورد می تواند شروع خوبی باشد:

  • دیر یا زود باید بپذیرید که شریک زندگیتان از یک بیماری در رنج است و رفتار و اعمالش را شخصی نبینید.
  • احساسات خودتان را پنهان نکنید. خشمتان، احساس به بن بست رسیدنتان، خستگی و از دست دادن ظرفیت صبرتان واقعی و طبیعی است. یاد بگیرید این احساسات را ملاک قضاوت شخص خودتان قرار ندهید.
  • با تمام وجود سعی کنید نگذارید رفتار، بی انگیزگی موقت و تصمیمات همسرتان باعث کشمکش و دعوا شود. او نمی داند دارد چه کار می کند ولی شما می دانید و باید سعی کنید بحران های کوچک و بزرگ ناشی از بیماری اش را دور بزنید.
  • سعی نکنید مدام بالای سرش باشید و هر طور شده کنترلش کنید یا حس کنید باید نجاتش دهید. قرار نیست اگر نمی تواند شب ها بخوابد شما هم نخوابید. اگر از مهمانی و جمع فامیلی می گریزد شما لازم نیست تبعیت کنید. او یک انسان است و شما هم، اگر مواظب خودتان نباشید بدون شک رفتار و تصمیمات نادرست بیشتری می گیرید.

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا