مجله اینترنتی تحلیلک
جمعه/ 17 آذر / 1402
هوش مالی زنان

هوش مالی زنان را ثروتمند می کند

آموزش هوش مالی زنان

هوش مالی زنان را ثروتمند می کند

هوش مالی زنان یکی از مسائلی است که باید هر زنی به دنبال یادگیری آن باشد. زنان باید به فکر استقلال مالی خود باشند. متاسفانه طرز تفکر بسیاری از زنان که به دنبال آموزش های هوش مالی نرفته اند این گونه است: من چندان از پول سر در نمی آورم. پول برای من جذابیتی ندارد. من مادی نیستم. پول آدم را خوشبخت نمی کند و…

با این حرف ها سعی می کنند ترسشان را از رویارویی با وضعیت مالی شان توجیه کنند!

نحوه برخورد زنان با پول بر تک تک جنبه های زندگی (آموزش فرزندان، نوع خانه ای که در آن زندگی می کنیم تا مسائل پیش پا افتاده ای مثل نوع غذایی که می خوریم، لباسی که می پوشیم و…) تاثیر می گذارد. پس مطمئناً آموزش مسائل مالی برای زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. افزایش هوش مالی زنان و شناخت مسائل مالی برای آنها همان قدر مهم است که دانستن نکات ضروری در مورد سلامتی.

اگر آموزشی در این زمینه ندیده باشید مطمئنا نمی توانید تصمیم های مالی درستی بگیرید.

هوش مالی زنان یکی از موارد مهم آموزشی در امور مسائل مالی است

 

money happiness and the secret to a rich life

شما به عنوان یک زن باید باور داشته باشید که می توانید بصورت مستقل امور مالی را سرو سامان بدهید و برای این کار لازم است که ابتدا از عقاید خرافی شبیه به آنچه در ادامه می آید دست بردارید.

۱_ ما نسنجیده این را پذیرفته ایم که امور مربوط به پول یک بازی مردانه است. بازی که زن ها صرفاً برای انجام دادنش مناسب نیستند. یکی از دلایل این امر این است که اکثر ما در دوران کودکی و نوجوانی پدرانمان را دیده ایم که پول خانواده را مدیریت کرده اند و هرگز به ذهنمان هم خطور نکرده که زنان هم می توانند نقش فعالی را در شکل دهی آینده مالی برعهده بگیرند.

۲_ یکی از شایع‌ ترین افسانه ها در مورد مسائل مالی این است: مهم‌ترین فاکتور در پول دار شدن، مقدار پولی است که به دست می آوری. به بیان دیگر، بیشتر زنان بر این باورند که برای داشتن زندگی مرفه، پول بیشتر لازم است. ولی با افزایش هوش مالی در می یابیم که آنچه تعیین کنندۀ ثروت شماست، مقدار پولی که کسب می کنید نیست، بلکه آن مقداری است که نگه می‌دارید (پس انداز و سرمایه گذاری می کنید).

۳_ “مردان باهوش تر از زنان در امور مالی و پول هستند.” معمولا زنان سرمایه گذاران بهتری در مقایسه با مردان می شوند. وقتی هوش مالی زنان افزایش یابد به سرمایه گذاری روی می آورند. عموما برنامه ای می ریزند، و بعد به آن اهتمام می ورزند. در یک کلام خود را متعهد می کنند. مردها به جای ماندن در یک سرمایه گذاری اطمینان بخش، اغلب خسته می شوند و شروع به جستجوی موقعیت خوب و جدید می کنند زنان معمولا این کار را نمی کنند و بسیار محتاط هستند.

اولین واقعیت زندگی مالی که باید بدانی این است که هرچند برنامه ریزی برای همه امری ضروری است، اما برای زنان مهم‌تر است. زنان وقتی چیزی را نمی‌دانند، وسواس نسبتاً کمتری در مورد پذیرفتن نا آگاهی‌ شان دارند. برای همین هم هست که می‌توانند سرمایه گذاران بهتری در مقایسه با مردان شوند. آن‌ها مشکلی با این ایده ندارند که برای موفق بودن باید آموزش ببینند. زنان نه تنها با مسئله ی یادگیری راحت هستند، با سؤال کردن هم مشکلی ندارند و صد البته، با سؤال کردن، بیشتر هم یاد می‌گیرند.

با افزایش هوش مالی زنان در زندگی و تشویق آنها به سمت استقلال مالی (فارغ از سن، شغل یا وضعیت مالی…) می توان به آنها در بهبود وضعیت مالی خود و خانواده کمک شایانی کرد، و با کمک زنی که به استقلال مالی رسیده باشد خانواده قدرت خود را پیدا می کند. یک زن در هر سن، جایگاه، و وضعیتی که باشد (مجرد، متأهل، شاغل، خانه دار و…)  قادر است پول و آینده مالی‌ را در دست بگیرید و می تواند هوش مالی خود را افزایش دهد.

هر زنی باید قادر باشد بر سرنوشت مالی خودش تسلط پیدا کند و در نهایت به امنیت مالی دست یابد

 با ما همراه باشید…

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x