چهارشنبه/ 15 تیر / 1401

ارگ تاریخی بلقیس

گردشگری

ارگ تاریخی بلقیس

ارگ تاریخی بلقیس در اسفراین

شهر کهن اسفراین که روزگاری در حاشیه جاده ابریشم قرار داشته است، از زمان قاجار به بعد با عنوان شهر بلقیس یا سبا شناخته می شود و قدمتی دو هزار ساله دارد. این شهر جزو عظیم‌ترین میراث‌ های خشتی ایران پس از ارگ بم است.

معرفی دشت کالپوش در شهرستان میامی استان سمنان

کالپوش ییلاقی بی نظیر است در شمال شهر میامی، منطقه‌ای بکر و محسور کننده که در فصل بهار پوشیده از گل های شقایق و در تابستان پوشیده از گل های آفتابگردان است. این دشت زمستان های پوشیده از برف دارد.

عمارت آینه خانه / عمارت آینه خانه فخم

عمارت آینه خانه مفخم بجنورد

عمارت آینه خانه مفخم در استان خراسان شمالی و شمال شرق شهر بجنورد قرار دارد. عمارت آینه خانه مفخم بزرگترین و شاخص‌ترین اثر معماری دوره قاجار در خراسان شمالی به حساب می آید.

خانه میرزا کوچک خان جنگلی

معرفی خانه میرزا کوچک خان جنگلی در رشت

خانه میرزا کوچک خان جنگلی که امروزه از آن به عنوان موزه هم یاد می شود، خانه ای است قدیمی که بخش هایی از آن و وسایلش متعلق به همان روزهایی است که سردار جنگل در آن خانه زندگی می کرد.

عمارت گلشن بوشهر

عمارت گلشن بوشهر

عمارت گلشن بوشهر مربوط به دوره قاجار است. فاصله عمارت گلشن تا دریا 10 متر است و در یکی از محله‌های قدیمی بوشهر به‌نام محله بهبهانی قرار گرفته است. عمارت گلشن بوشهر در سال ۱۳۷۷ به ‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

مسجد امام

معرفی مسجد امام اصفهان

ساختمان مسجد امام اصفهان در سال ۱۰۱۹ هجری برابر با ۱۶۱۱ میلادی شروع شد و در سال ۱۰۳۸ هجری برابر با ۱۶۲۹ میلادی به پایان رسید.