جمعه/ 11 فروردین / 1402
غذاهای خوشمزه ماه رمضان

آموزش آشپزی

غذاهای خوشمزه ماه رمضان

معرفی تعدادی غذای ماه رمضان / غذاهای ساده برای افطار و مهمان

در بین مسلمانان ماه مبارک رمضان و روزه داری از اهمیت بالایی برخوردار است و شاخصه اصلی این ماه روزه داری است. در این میان غذاهای مناسب و ساده برای سفره افطاری و سحر همیشه مورد توجه بوده است. در ادامه غذاهای خوشمزه و ساده برای ماه رمضان و سفره افطاری معرفی می شود.

شیرینی مربایی مشهدی

طرز تهیه شیرینی مربایی مشهدی خانگی

تهیه شیرینی در خانه بسیار حس خوب و لذت بخشی دارد. شیرینی مشهدی یکی از انواع شیرین های خوشمزه و پرطرفدار در ایران است. این شیرینی علاوه بر روزهای عادی سال در نوروز هم بسیار پر استفاده است.

فینگر فود جیب تاجر

طرز تهیه فینگر فود جیب تاجر غذای جذاب تولد

طرز تهیه جیب تاجر / برای تهیه جیب تاجر ابتدا سینه مرغ را با کمی نمک، فلفل، پیاز و زرد چوبه می پزیم. مرغ های پخته شده را ریش کرده و با خیار شور نگینی، ذرت، گوجه و سس مایونز مخلوط کرده و به آن نمک و فلفل می زنیم. مواد را در یخچال قرار می دهیم.

شیرینی پنجره ای

طرز تهیه شیرینی پنجره ای برای عید

شیرینی پنجره ای جزو شیرینی های پرطرفدار و راحت است که با نشاسته و آرد سفید تهیه می شود. ابتدا نشاسته را در شیر و گلاب حل کرده و سپس تخم مرغ ها را به همراه وانیل یکی یکی اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم و نهایتاً آرد را اضافه کرده و هم می زنیم تا مایه یک دست شود.

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی مناسب برای نوروز

خیلی از خانم های کدبانو دوست دارند شیرینی های نوروز را خودشان در خانه تهیه کنند. با این کار با کامی شیرین به استقبال عید می‌روند. شیرینی نخودچی یکی از انواع شیرینی هایی است که در ایام عید مصرف زیادی دارد. برای آموزش این شیرینی نوروزی با ما همراه باشید.