آموزش تحلیل تکنیکال (الگوهای کندلی)۱

  • توسط هادی جنگجو
  • ۸ ماه قبل
  • دیدگاه غیر فعال شده است

چکش(hammer) صعودی

این کندل در انتهای یک روند و یا حرکت نزولی شکل میگیرد در این کندل سایه حداقل دو برابر بدنه است و کندل فاقد سایه بالایی ( و یا سایه بالایی بسیار کوچک ) است که نشان از تجمع دستور خرید در محدوده سایه کندل دارد و با حمله خریدران در این بازه قیمت به محدوده باز شدن خود بر می گردد. بدنه در چکش میتواند تو پر یا تو خالی باشد در واقع رنگ بدنه درچکش اهمیتی ندارد. چکش نشان از محکم بودن سطح حمایتی دارد یعنی این سطح به قدری محک بوده که با چکش هم نشکسته است .

همانطور که در نماد خساپا مشاهده می کنید کندل چکش در یک محدوده حمایتی تشکیل شده و قیمت تغییر مسیر داده و شروع به رشد کرده است.

چکش(hammer) نزولی

این کندل در انتهای یک روند و یا حرکت صعودی شکل میگیرد در این کندل سایه حداقل دو برابر بدنه است و کندل فاقد سایه پایینی ( و یا سایه پایینی بسیار کوچک ) است که نشان از تجمع دستور فروش در محدوده سایه کندل دارد و بدنه در چکش میتواند تو پر یا تو خالی باشد در واقع رنگ بدنه درچکش اهمیتی ندارد. چکش نشان از محکم بودن سطح مقاومتی دارد .

همانطور که در نماد کترام  مشاهده می کنید کندل چکش در یک محدوده مقاومتی تشکیل شده و قیمت تغییر مسیر داده و شروع به نزول کرده است.

با آموزش های بیشتر با تحلیلک همراه باشید

قبلی «
بعدی »