خیاطی

آموزش خیاطی به روش گرلاوین / الگو یقه اسپرت

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با آموزش الگوی یقه اسپرت به روش گرلاوین آشنا کنیم.

الگو یقه اسپرت

برای طراحی الگو یقه اسپرت ابتدا الگوی بالاتنه جلو را رسم می کنیم سپس ۳ سانتی متر به خط صاف جلو اضافه می کنیم. برای جای دکمه از گودی گردن روی خطِ ۳ سانتی متر، ۱۲ الی ۱۵ سانتی متر پایین می آییم. از نقطه به دست آمده به گوشه گردن به سرشانه وصل می کنیم، این خط را ادامه می دهیم و روی آن به اندازه هلال پشت یقه علامت می گذاریم از نقطه به دست آمده به وسیله گونیا ۳ سانتی متر به سمت راست علامت می گذاریم و از گودی گردن ۳.۵ سانتی متر در امتداد خط سرشانه خارج شده و از گودی گردن روی خط صاف ۳ سانتی متر جلو هم ۴.۵ سانتی متر خارج شده نقاط به دست آمده را به طور مایل به هم وصل می کنیم.

از نقطه ۴.۵ سانتی متر خط صاف جلو با خط کش به محل بازی یقه در روی الگو وصل می کنیم. برای سجاف از گوشه گردن روی خط سرشانه ۳ سانتی متر و از خط جلو هم ۶ سانتی متر تا باسن بزرگ داخل شده دو نقطه را به هم وصل می کنیم. سپس از تمامی قسمت های کشیده شده و شکل یقه روی بالاتنه به اضافه محل تعیین شده برای سجاف روی کاغذ دیگری رولت می کنیم، سجاف یقه به دست می آید.

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

آموزش الگو لباس زنانه به روش مولر (لباس زنانه بدون آستین)

آنجل

آموزش خیاطی آسان: آموزش رسم الگوی یقه شل شماره ۲

خیاطی آسان

آموزش برطرف کردن ایراد باسن برجسته در الگو

آنجل

دیدگاه خود را ثبت کنید