جمعه/ 8 بهمن / 1400

مدارک حرفه ای بورس و آشنایی با مدارک بازار سرمایه

آموزش مفاهیم بنیادی

مدارک حرفه ای بورس و آشنایی با مدارک بازار سرمایه

مدارک حرفه ای بورس / آشنایی با مدارک بازار سرمایه

یکی از موضوعات پر اهمیت در بازار سرمایه داشتن دانش و مهارت کافی برای ورود به این بازار است. برای همین موضوع استانداردهایی برای اشخاصی که قصد کار در این بازار را دارند درست کرده اند. مدارک حرفه ای بورس و گواهینامه بازار سرمایه در این زمینه برای کار و استخدام در شرکت های مرتبط بسیار مفید و لازم است.

پرتفوی چیست

پرتفوی چیست و در مورد آن چه می دانید؟

پرتفوی چیست؟ در تعریف کلی پرتفوی می توان این گونه گفت که به گروهی از دارایی های مالی مانند سهام، اوراق مشارکت و اوراق قرضه و… پرتفوی یا سبد دارایی ها گفته می شود.

قیمت اسمی چیست

قیمت اسمی چیست و در مورد آن چه می دانید؟

اگر در بازار سرمایه فعالیت می کنید شاید برای شما سوال باشد که قیمت اسمی در بورس چیست و قیمت اسمی هر سهم چقدر است؟ قیمت اسمی هر سهم مبلغی است که در اساسنامه آن شرکت برای هر سهم تعیین شده است و قیمت آن روی ورقه سهم نوشته شده است.

نوسان گیری در بورس چیست 2

نوسان گیری در بورس چیست و چه فایده ای دارد؟

نوسان گیری چیست و چه کاربردی در بورس ایران دارد؟ در جواب این سوال باید گفت نوسان گیری یعنی کسب سود در کمترین زمان ممکن در بازار. البته منظور از کوتاه در مقایسه با سرمایه گذاری های بلند مدت است.

مزایای افزایش سرمایه برای سهامداران

مزایای افزایش سرمایه برای سهامداران

یکی از موضوعاتی که ممکن است برای تازه واردین به بورس پیش بیاید این است که فایده افزایش سرمایه برای سهامدار چیست و در واقع به طور کلی مزایای افزایش سرمایه برای سهامداران چیست

شرکت ها با اهداف مختلفی افزایش سرمایه می دهند که هر کدام ویژگی های خاص به خود را دارد. پس می توان نتیجه گرفت پیامدهای آن برای شرکت و سهامدار یکی نیست.

تریدینگ ویو چیست

تریدینگ ویو چیست و در مورد آن چه می دانید؟

تریدینگ ویو چیست ؟ Tradingview یک نرم افزار معالاتی مبتنی بر وب است که نمودارهای قیمتی و ابزارهای تحلیلی را ارایه می دهد. این بستر حرفه ای و رایگان برای تحلیل تکنیکال در بازارهای جهانی مانند فارکس، ارزدیجیتال، بازار سهام و… است.

فیلتر نویسی در بورس چیست

فیلتر نویسی در بورس چیست؟

فرض کنید در بین صدها سهم موجود در بازار که می توانید برای معامله انتخاب کنید شما به دنبال سهمی با ویژگی های مد نظر خود هستید مثلا سهمی که درصد مشخصی پایین آمده باشد و یا صف خرید و یا صف فروش باشد و… فیلتر نویسی همان ابزار مد نظر شماست. فیلتر نویسی در بورس به این مدل از خواسته های شما پاسخ می دهد و اطلاعات را در انواع مختلفی از دسته بندی ها فیلتر می کند و به شما نسان می دهد.

فیشینگ چیست

حمله فیشینگ چیست و استفاده در ارزهای دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اینترنت برای بسیاری از کارها راه برای هکرها برای دسترسی به حساب های مالی افراد از راه های مختلف باز شده است. یکی از این راه ها برای هکرها حمله فیشینگ است.

حق تقدم سهام چیست

حق تقدم سهام در بورس چیست؟

شرکت ها در بورس برای تامین سرمایه ای که برای گسترش فعالیت های خود نیاز دارند و حتی گاهی برای اصلاح ساختار مالی شرکت خود و… نسبت به ثبت افزایش سرمایه اقدام می کنند.یکی از راه های افزایش سرمایه حق تقدم سهام است.