مجله اینترنتی تحلیلک

جمعه/ 4 خرداد / 1403
Search
Close this search box.
جزئیات «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران اعلام شد

جزئیات «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران اعلام شد

«دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران که تازه‌ترین دوره جامع آموزشی انجمن است، در راستای برنامه‌های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

جزئیات «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران اعلام شد

«دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران که تازه‌ترین دوره جامع آموزشی انجمن است، در راستای برنامه‌های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

این دوره برای استعدادیابی، آموزش حرفه‌ای و جذب نیروی متخصص حوزه عکاسی به بازار کار، طراحی و تدوین شده است؛ «دوره جامع عکاسی» یکی از مهم‌ترین نیازهای پایه‌ای در شناخت عکاسی به عنوان رشته‌ای مهم و معاصر در کشورمان ایران است.اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق‌نیا و سعید پوراسماعیلی نیز اعضای دپارتمان عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران و سیاست‌گذار این «دوره جامع آموزشی» هستند.

«دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران با تمرکز بر نظام کارگاهی طراحی شده است و هدف آن اشتغال حرفه‌ای جوانان در حوزه عکاسی است. تفاوت این دوره با تک‌درس‌های عکاسی، مجموعه‌ای بودن دروس مورد نیاز هنرجو برای حرفه‌ای شدن و جذب در بازار کار است.

از این نظر، «دوره جامع عکاسی» مانند «دوره فیلم‌سازی هفت ماهه» است و به صورت تعاملی توسط یک مربی اصل، حداقل دو مربی تخصصی و سه استاد مهمان برنامه‌ریزی شده است.این ۲۴۰ ساعت آموزش تئوری، عملی و کارگاه تخصصی است که در مدت ۶ ماه در سه گام (هر گام ۲ ماه)، هفته‌ای سه جلسه حضوری و مجازی ارائه می‌گردد و در پایان دوره نیز، هنرجویان با انتخاب شاخه مورد علاقه خود از بین شاخه‌های عکاسی، به مدت یک ماه فرصت خواهند داشت تا زیر نظر استاد اصلی دوره، پروژه پایانی خود را برای دریافت گواهی‌نامه ارائه کنند.

آموزش‌های تخصصی این دوره شامل موارد زیر خواهد بود: آموزش فنی و تئوریک عکاسی پایه تا پیشرفتهعناصر بصری تصویر و معانی دیدارینور و کارکردهای تخصصی آن در عکاسیشاخه‌ها و گرایش‌های عکاسیدرک مفهوم خلاقیت در عکاسی و استفاده از خلاقیت در ایده‌پردازیروش‌های ادیت عکس در نرم افزار فتوشاپروش‌های نقد و تحلیل عکسجنبش‌های عکاسیروش‌های عرضه و نمایش عکستولید مجموعه عکسکارگاه‌های تخصصی در شاخه‌های عکاسیانجام پروژهی پایانی در یکی از شاخه‌های عکاسیزمان‌بندی شروع و پایان دوره جامع عکاسیاز تمامی پروژه‌های پایانی هنرجویان نمایشگاه مجازی عکس برگزار می‌شود و دفاتر که متقاضی برگزاری نمایشگاه حضوری در گالری عکس انجمن سینمای جوانان ایران در ستاد مرکزی هستند می‌توانند درخواست خود را به معاونت آموزش ارسال کنند، همچنین برترین پروژه‌های عکاسی شده هنرجویان به آژانس عکس ایران معرفی می‌شوند.

در گام اول، درس «عکاسی پایه» دو جلسه در هفته برگزار می‌شود و درس «مبانی هنرهای تجسمی و خلاقیت»، یک جلسه در هفته، که دو جلسه آن در گام دوم به اتمام می‌رسد.

گام دوم نیز دروس «شاخه‌های عکاسی»، «کارگاه نور» و «لابراتوار دیجیتال» هر کدام در یک جلسه در هفته و همچنین «کارگاه شاخه‌های عکاسی ۱، ۲ و ۳» در خارج از دفتر، با حضور مربی اصلی اما توسط استاد کارگاه شاخه‌های عکاسی برگزار می‌گردد.

در گام سوم نیز دروس «عرضه و نمایش عکس» و «جنبش‌های عکاسی» به دلیل تکالیف عملی، یک هفته در میان تشکیل و دروس «تجزیه، تحلیل و نقد عکس» و «کارگاه عکاسی» هر هفته یک جلسه برگزار خواهد شد.

زمان نام‌نویسی این دوره جامع که در تمامی دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار خواهد شد، به‌زودی اعلام می‌شود تا علاقه‌مندان برای حضور در این دوره، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x