پنج‌شنبه/ 7 بهمن / 1400

شهید سید مجتبی حسینی

زندگینامه

شهید سید مجتبی حسینی

روایتی از شهید سید مجتبی حسینی / رزمنده‌ ای به شجاعت سید مجتبی ندیدم

نیروهای اطلاعات عملیات لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله خاطرات زیادی از شجاعت و دلاوری شهید سید مجتبی حسینی دارند. سید مجتبی نیروی اطلاعات و عملیات لشکر ۲۷ بود و هنگام شهادتش سرپرستی این واحد را بر عهده داشت. شهید حسینی با شجاعت زیادی شناسایی‌ها را انجام می‌داد و اعتقاد داشت نیروها نباید به خاطر کم‌کاری در شناسایی مناطق عملیاتی به شهادت برسند.

زندگینامه حضرت ام البنین

زندگینامه حضرت ام البنین مادر حضرت ابوالفضل العباس علیهما السلام

همراهان مجله اینترنتی تحلیلک؛ در این مطلب می خواهیم با زندگینامه حضرت ام البنین مادر حضرت عباس علیهما السلام آشنا شویم. نام ایشان فاطمه بود که پس از ازدواج با حضرت علی (علیه السلام) با کنیه‏ «ام البنین» (مادر پسران) مشهور شدند. پدر و مادر ایشان از خاندان بنی کلاب از اجداد بزرگ حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) بودند.

زندگینامه شیخ مفید

زندگینامه شیخ مفید

زندگینامه شیخ مفید، محمد بن محمد بن نُعمان مشهور به شیخ مفید (۳۳۶ یا ۳۳۸ ـ ۴۱۳ق) متکلم و فقیه امامیه در قرن‌های چهارم و پنجم ق بود که یکی از آثار او المُقنِعَة است.

زندگینامه حضرت زهرا سلام الله علیها

زندگینامه حضرت زهرا سلام الله علیها

این مطلب درباره زندگینامه حضرت زهرا سلام الله علیها دختر پیامبر اسلام و حضرت خدیجه و همسر امام علی است که نسل ائمه اطهار از ایشان ادامه پیدا کرده است.

زندگینامه حضرت معصومه سلام الله علیها

زندگینامه حضرت معصومه سلام الله علیها

زندگینامه حضرت معصومه سلام الله علیها تنها بانویی که بعد از حضرت زهرا سلام الله علیها از امامان برای ایشان زیارتنامه روایت شده است، ایشان متولد ۱ ذی‌القعده سال ۱۷۳قمری هستند.

زندگینامه امام جعفر صادق (علیه السلام) رئیس مذهب شیعه

ابوعبدالله جعفر بن محمد، ششمین امام شیعیان که در بین آنان به امام صادق معروف است در 17 ریبع الاول سال 80 هجری و به نقل منابع دیگر، در سال 83 هجری و در مدینه به دنیا آمد؛ مادر آن حضرت فاطمه (ام‌فروه) دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر مى‌ باشد.

ولادت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله از زبان حضرت آمنه علیهاسلام

حضرت آمنه سلام الله علیها می گوید: وقتی زمان زایمانم نزدیک شد، دیدم بال پرنده‌ای سفید بر قلبم کشیده شد و همه ترس و نگرانی‌ها از من دور گردید، نوشیدنی سفید رنگی برای من آوردند و من که تشنه بودم، از آن نوشیدم.

بخشی از زندگینامه حضرت محمد صلی الله علیه و آله

به بهانه سال روز ارتحال پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله که پس از 1400 سال همچنان بیش از یک میلیارد انسان نامش را عاشقانه بر زبان می آورند و دیگران نیز در صورت آشنایی با احترام یاد می کنند و بیش از هر شخصیت مذهبی، تاریخ بشر لحظه لحظه زندگی او را ثبت کرده است، با بخشی از زندگینامه حضرت محمد صلی الله علیه و آله در خدمتتان هستیم.

زندگینامه امام رضا علیه السلام

امام رضا علیه السلام فرزند امام کاظم علیه السلام و حضرت نجمه ام البنین سلام الله علیها در سال 148 ه.ق در مدینه دیده به جهان گشود. امام رضا علیه السلام در شمار کسانی است که خداوند در آیه تطهیر فرموده است آنان را از هر عیب و نقصی پیراسته‌ام. از این رو، او نیز همانند دیگر امامان علیهم السلام سرشتی قدسی و منزّه داشت و از رذیلت‌های اخلاقی دور بود.

زندگینامه امام حسن مجتبی علیه السلام

امام حسن علیه السلام دومین امام شیعه، بزرگترین فرزند امام علی علیه ‌السّلام و حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها و سبط اکبر پیامبر بزرگوار اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌اله‌ در نیمه ماه رمضان سال سوم هجرت در شهر مدینه دیده به جهان گشود.