مجله اینترنتی تحلیلک
دوشنبه/ 13 آذر / 1402
گل نخل مرداب

پرورش گل و گیاه

گل نخل مرداب

گل نخل مرداب و روش نگهداری و تکثیر آن

نخل مرداب گیاهی علف شکل، نیمه آبزی و بسیار سرسخت است. این گیاه بومی ماداگاسکار، شبه‌ جزیره عربستان و شرق آفریقا بوده و در جنگل‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری مناطق مختلف جهان مثل آمریکای جنوبی، نیوزلند یا استرالیا نیز دیده می‌شود.

 گیاه مناسب اتاق نوزاد و کودک

 گیاه مناسب اتاق نوزاد و کودک

گیاهان می توانند حس طراوت و شادابی را به اتاق نوزاد دلبندتان هدیه دهند. همراه تحلیلک باشید تا با نام این گیاهان زیبا آشنا شوید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

در فصول سرما با کاشت گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما می‌توان از داشتن گل‌هایی زیبا در فضای منزل لذت برد. گیاهان مقاوم زیادی وجود دارند که می‌توانند در فصول سرما رشد کنند و گل‌های زیبایی داشته باشند.

میزان آبیاری مناسب برای درختان بادام

چگونه می‌توانیم میزان آبیاری مناسب برای درختان بادام را تعیین کنیم؟

میزان آبیاری مناسب برای درختان بادام: داشتن باغ بادام پرثمر و اقتصادی نیازمند رسیدگی‌های اصولی و رعایت تغذیه و آبیاری منظم و مناسب است. میزان آبیاری مناسب است که بر عملکرد و باردهی درخت بادام موثر است که رعایت اصولی آن از طرف باغدار و تعیین منظم دور آبیاری می‌تواند در نهایت به موفقیت عملکرد درخت در میوه‌دهی و داشتن باغی پربار بینجامد. با ما در این مقاله همراه باشید تا بدانیم میزان آبیاری مناسب درختان بادام با توجه به چه اصولی تعیین می‌شود.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم

گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم

در برخی از آپارتمان ها و دفاتر کار ممکن است نور زیادی برای نگهداری گیاهان وجود نداشته باشد. اما گیاهان زیبای آپارتمانی وجود دارند که مقاوم به نور کم هستند و می توانند حس طراوت و شادابی را به فضاهای داخلی ببخشند.

گردو نگین سبز باغات؛ با نهال گردو به سوی ثروت قدم بردارید!

کاشت نهال‌های میوه به خصوص گردو یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری و درآمدزایی بلندمدت محسوب می‌شود. در این مقاله به بررسی فرایند خرید نهال گردو از نهالوند و مراحل کاشت آن می‌پردازیم تا شما عزیزان بتوانید با خواندن این مطالب با آگاهی اقدام به کاشت این درخت با ارزش نمایید.

گل خوشبو

معرفی ۱۰ گل خوشبو برای باغچه

گل های خوشبو گیاهانی هستند که برگ، شاخه، گل یا میوه آنها دارای اسانس معطر است. این اسانس از موادی روغنی تشکیل شده است که گیاه برای جلوگیری از تبخیر آب آن را درون خود می‌سازد. این مواد سنگین و معطرند و در گل ها، برگ‌ها و ساقه‌ها ذخیره می‌شوند.

گیاهان مناسب محل کار / 11 گیاه مقاوم و زیبا

گیاهان مناسب محل کار / ۱۱ گیاه مقاوم و زیبا

همیشه گیاهان باعث ایجاد حس مثبت و کاهش استرس در افراد می شوند. این حس مثبت مطمئنا در بین افراد شاغل باعث ایجاد راندمان کاری بالاتر می شود و استرس را از محیط کار دور می کند.