پنج‌شنبه/ 7 بهمن / 1400

تکثیر گیاهان آپارتمانی

پرورش گل و گیاه

گیاهان بالکن

معرفی گل و گیاهان بالکن شمالی و جنوبی

بالکن خانه می تواند محیطی سرسبز برای گذراندن اوقات خوش زندگی در آن شود. تراس نسبت به محیط بسته آپارتمان شرایط رشد را برای گل های زینتی و گیاهان آپارتمانی فراهم می کند.

پیچ تلگرافی

روش نگهداری پیچ تلگرافی یا وینکا

پیچ تلگرافی یک گیاه گرمسیری است که برگ های خود را در نور به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. گیاه تلگرافی همچنین به گرما، امواج صوتی با فرکانس بالا و یا لمس نیز پاسخ می دهد.

کاکتوس ریپسالیس

روش نگهداری از کاکتوس ریپسالیس

نگهداری از کاکتوس ریپسالیس کمی متفاوت‌تر از سایر کاکتوس‌هاست؛ زیرا این کاکتوس تمایلی به قرار گرفتن در نور کامل خورشید ندارد و نور بیش‌ازحد می‌تواند سبب سوختن ساقه‌های رشته مانند گیاه شده و آن‌ها را قرمز رنگ کند.

کاشت پیازچه

آموزش کاشت پیازچه به روش های مختلف

نور مناسب کاشت پیازچه / پیازچه نور مستقیم خورشید را می پسندد، پس آن را پشت پنجره قرار دهید و در فصل سرد سال مراقب باشید تا این گیاه سرما نبیند….

کاشت پیاز در گلدان

آموزش کاشت پیاز در گلدان و باغچه

گیاه پیاز برای جوانه زنی و رشد به نور زیاد و مستقیم خورشید نیاز دارد پس در تمامی مراحل رشد گلدان خود را در پشت پنجره (جنوبی) قرار دهید.

کاشت سیب زمینی در گلدان

نحوه کاشت سیب زمینی در گلدان

ابتدا پیش از شروع کاشت بهتر است سیب زمینی ها را برای یک روز در یک محیط خنک و تاریک نگهداری کنید. در صورت بزرگ بودن سیب زمینی ها می توانید آنها را از وسط برش بزنید.

کاشت پیاز سنبل در آب

نحوه کاشت پیاز سنبل در آب برای سفره هفت سین

بهتر است ظرف مناسب برای کاشت پیاز سنبل در آب را از گل فروشی تهیه نمایید تا در مراحل رشد گل، ساقه آن آسیب نبیند. پیازها را می توان در ظرف شیشه ای زیبایی کاشت و در آشپزخانه و یا هر جای دیگر منزل قرار داد.

کاشت سنبل در گلدان / کاشت پیاز سنبل

آموزش کاشت سنبل در گلدان

سنبل گیاهی است که در عید نوروز و سفره هفت سین در ایران جایگاه ویژه ای دارد. کاشت سنبل در گلدان کار دشواری نیست و تنها با رعایت نکات مربوط به کاشت و نگهداری این گل زیبا می توانید از داشتن آن لذت ببرید.