پنج‌شنبه/ 16 تیر / 1401

پرورش گل و گیاه

گیاه میموزا / گل قهر و آشتی

روش نگهداری گل قهر و آشتی / گیاه میموزا

میموزا ( Mimosa pudica) گیاهی گل‌دار از خانواده باقلائیان است که به نام های گل حساس، گل قهر و آشتی، گل قهری نیز شناخته می شود. گل قهر و آشتی اصالتا متعلق به مناطق مرکزی و جنوبی آمریکاست.

گیاه مناسب اتاق خواب

گیاه مناسب اتاق خواب

طبق تحقیقات برگ‌ها و ریشه های گیاهان می توانند آلاینده‌های موجود در هوا را جذب کنند. همچنین میکروارگانیسم‌های موجود در خاک قادر به جذب آلاینده‌هایی مانند حلال‌ها و دود سیگار هستند.

زنبق

سانسوریا و همه آنچه که باید درباره آن بدانید

در این مطلب هر آنچه که باید درباره گیاه سانسوریا بدانید آمده است. عموم مردم گیاه سانسوریا را به وسیله گونه خاص می شناسند. سانسوریای شمشیری برگ هایی کشیده و شبیه نیزه دارد. این برگ ها قادرند در حالت عادی تا ارتفاع 50 سانتی متر رشد کنند.

برگ عبایی / گیاه برگ عبایی

روش نگهداری گیاه برگ عبایی

برگ عبایی همیشه سبز و باطراوت است و می‌تواند در محیط‌های بسیار کم‌نور هم به خوبی رشد کند. این گیاه سخت کوش، در تابستان‌های گرم و خشک زندگی بسیار خوبی خواهد داشت.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم

گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور کم

در برخی از آپارتمان ها و دفاتر کار ممکن است نور زیادی برای نگهداری گیاهان وجود نداشته باشد. اما گیاهان زیبای آپارتمانی وجود دارند که مقاوم به نور کم هستند و می توانند حس طراوت و شادابی را به فضاهای داخلی ببخشند.

گیاه اسطوخدوس / گل اسطوخدوس

روش نگهداری گیاه اسطوخودوس

لوندر عطری بی‌ نظیر و جلوه‌ی درخشانی به باغچه شما می‌ دهد. تقریبا در اواسط تابستان گل می‌ دهد که عمر این گلها حدودا یک ماه است.

گل نخل مرداب

گل نخل مرداب و روش نگهداری و تکثیر آن

نخل مرداب گیاهی علف شکل، نیمه آبزی و بسیار سرسخت است. این گیاه بومی ماداگاسکار، شبه‌ جزیره عربستان و شرق آفریقا بوده و در جنگل‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری مناطق مختلف جهان مثل آمریکای جنوبی، نیوزلند یا استرالیا نیز دیده می‌شود.

گل خوشبو

معرفی 10 گل خوشبو برای باغچه

گل های خوشبو گیاهانی هستند که برگ، شاخه، گل یا میوه آنها دارای اسانس معطر است. این اسانس از موادی روغنی تشکیل شده است که گیاه برای جلوگیری از تبخیر آب آن را درون خود می‌سازد. این مواد سنگین و معطرند و در گل ها، برگ‌ها و ساقه‌ها ذخیره می‌شوند.