یکشنبه/ 9 مهر / 1402
میزان مالیات پرداختی مشاغل اعلام شد

مالیات

میزان مالیات پرداختی مشاغل اعلام شد

میزان مالیات پرداختی مشاغل اعلام شد

در شرایطی که صاحبان مشاغل و اصناف تا پایان ماه جاری برای ارائه اظهارنامه مالیاتی فرصت دارند، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۱.۵ میلیون نفر از صاحبان مشاغل از پرداخت مالیات معاف شده‌اند.

نمونه اظهارنامه مالیاتی مشاغل، ارزش افزوده و تمکین

نمونه اظهارنامه مالیاتی مشاغل، ارزش افزوده و تمکین

از آنجا که بیشتر مشاغل به جهت میزان درآمد در گروه سوم آیین نامه ماده ۹۵ ق.م.م قرار می گیرند، شاید این نمونه اظهارنامه مالیاتی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. این اظهارنامه تعداد صفحات و اطلاعات کمتری نسبت به گروه های دوم و سوم را در بر می گیرد.

انواع مالیات در آمریکا

آشنایی با انواع مالیات در آمریکا

بررسی و الگوبرداری از نظام های مالیاتی کشورهای توسعه یافته امکان ایجاد کارایی بهتر و تعیین مسیر و قوانین صحیح را ایجاد می کند. البته الگوبرداری به معنی کپی برداری نباید باشد بلکه ساختار مالیاتی سایر کشورها برای اجرا نیازمند بومی سازی و ایجاد سازگاری با شرایط داخلی کشور را دارد.

روش های محاسبه مالیات اجاره املاک

انواع روش های محاسبه مالیات اجاره املاک

مودیان مالیاتی صاحب درآمد اجاره املاک مکلفند در موعد مقرر شده در قانون (در حالت عادی پایان تیرماه سال بعد از اتمام سال مالیاتی) نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نمایند.

مهلت پرداخت مالیات

مهلت پرداخت مالیات اظهارنامه و برگه های مالیاتی

عدم آشنایی با مهلت پرداخت مالیات و همچنین قوانین و ضوابط مربوط به این حوزه باعث شده تا بر اساس عدم آگاهی، مؤدیان مالیاتی مشمول جرائم مالیاتی دیرکرد در پرداخت مالیات گردند. لذا از آنجایی که این امر از اهمیت بالایی برخوردار است، در این مطلب با این موارد آشنا خواهیم شد.

سامانه های الکترونیکی مالیاتی

آشنایی با انواع سامانه های الکترونیکی مالیاتی

بسیاری از تکالیف مالیاتی همچون ثبت نام، اظهارنامه مالیاتی و … مؤدیان که به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه های مالیاتی صورت می پذیرد از پیچیدگی زیادی برخوردار نبوده و کلیه مشمولین نظام مالیات ها امکان یادگیری و استفاده از این سامانه ها را دارند.

مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی سال 99 مشاغل و ارزش افزوده های 1400

مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی سال ۹۹ و ارزش افزوده ۱۴۰۰

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی سال ۹۹ همانند سال های گذشته یکی از مهم ترین تاریخ های حساس برای صاحبان درآمد مشاغل، اشخاص حقوقی، صاحبان درآمد اجاره املاک و مشمولین نظام مالیات بر ارزش افزوده بوده است. بر همین اساس و با توجه به تغییرات صورت گرفته درباره آخرین مهلت اظهارنامه مالیاتی ۹۹ و ۱۴۰۰ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اظهارنامه مالیاتی 99 مشاغل حقیقی

هرآنچه باید از اظهارنامه مالیاتی ۹۹ مشاغل حقیقی بدانید

با نزدیک شدن به اواخر خرداد ماه، مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی ۹۹ مشاغل حقیقی نیز رو به اتمام است. صاحبان مشاغلی که در سال ۱۳۹۹ دارای فعالیت شغلی بوده اند تا پایان این ماه مهلت دارند تا نسبت به ثبت اظهارنامه مالیاتی خود اقدام نمایند.