شنبه/ 24 مهر / 1400

معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune‎ )

معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune )

نمرات فیلم

IMDb: 8.5

Rotten Tomatoes: 90%

Metacritic: 75%

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم کودا 2021 (CODA)

معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune )

عوامل و مشخصات فیلم تل ماسه 2021

کارگردان: دنی ویلنوو / Denis Villeneuve

نویسنده: جان اسپیتز، اریک راث، دنی ویلنوو / Denis Villeneuve, Eric Roth, Jon Spaihts

بازیگران: تیموتی شالامی، جیسون موموآ، خاویر باردم، زندیا و… / Timothée Chalamet, Zendaya, Jason Momoa, Javier Bardem

مدت زمان: 2 ساعت و 35 دقیقه

سال انتشار: 2021

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم استیل واتر 2021 (Stillwater)

معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune )

معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune‎ )

فیلم تل ماسه 2021 یکی از جدیدترین آثار درام، ماجراجویی و علمی تخیلی شرکت وارنر براز پیکچرز (Warner Bros. Pictures) است که به‌ دست کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده محبوب و بااستعدادی به نام دنی ویلنوو ساخته شده است. از جمله آثار این فیلمساز می‌توان به فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹)، فیلم Arrival (ورود)، فیلم Sicario (سیکاریو)، فیلم Enemy (دشمن)، فیلم Prisoners (زندانیان)، فیلم Incendies (ویران‌شده)، فیلم Polytechnique (پلی‌تکنیک) و غیره اشاره کرد.

این فیلم ماجراجویی قهرمانی را نقل می‌کند که افسانه‌ای و پر از احساسات است. این اثر حول محور پاول اتریدیز را حکایت می‌کند که یک مرد جوان درخشان و بااستعداد است. او با سرنوشت بزرگی متولد شده که فراتر حد درک او است. او باید به خطرناک‌ترین سیاره‌ی جهان سفر کند تا از آینده‌ی خانواده‌ی خود و همچنین مردمش مطمئن شود.

این سیاره یک ذخیره اختصاصی از ارزشمندترین منبع موجود در هستی را در خودش دارد؛ محصولی که می‌تواند بزرگترین پتانسیل بشریت را آزاد کند. همین موضوع باعث شده که نیروهای بدخواهی وارد این سیاره شوند و بر سر این منبع ذخیره مبارزه کنند. تنها آنهایی که بر ترس خود غلبه می‌کنند، می‌توانند از این ماجرا جان سالم به در ببرند.

معرفی فیلم تل ماسه 2021 ( Dune )

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم میناماتا 2020 ( Minamata )

پیش تولید فیلم تل ماسه از سال ۲۰۱۶ آغاز شد. ویلنوو از این پروژه به عنوان چالش‌برانگیزترین اثر کارنامه خود یاد کرد.

برای دسترسی به مناطق بیابانی، بخش زیادی از فیلم در بوداپست، مجارستان و صحرای بزرگ اردن و در طی چهار ماه جلوی دوربین رفت.

هانس زیمر از همان دوران پیش تولید به عنوان آهنگساز به پروژه پیوست و بعد از بلید رانر ۲۰۴۹ این دومین همکاری بین زیمر و ویلنوو است. کار ساخت موسیقی فیلم آنقدر طولانی و پیچیده بود که زیمر پیشنهاد کریستوفر نولان برای ساخت موسیقی فیلم انگاشته را رد کرد.

بیشتر بخوانید: معرفی فیلم سیندرلا 2021 (Cinderella)

امیدواریم از تماشای فیلم تل ماسه 2021 ( Dune‎ ) لذت ببرید و برای مطالعه سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا