معرفی فیلم در بارانداز ۱۹۵۴ ( On the Waterfront )

معرفی فیلم در بارانداز ۱۹۵۴ ( On the Waterfront )

 

نمرات

  • IMDb: 8.1
  • Metacritic: 91%

 

عوامل

  • کارگردان: الیا کازان / Elia Kazan
  • نویسنده: باد شولبرگ / Budd Schulberg
  • بازیگران: مارلون براندو، کارل مالدن، اوا ماری سنت و… / Marlon Brando, Eva Marie Saint, Karl Malden,…
  • سال انتشار: ۱۹۵۴
  • مدت زمان: ۱ ساعت و ۴۸ دقیقه

 

جوایز فیلم در بارانداز

فیلم  On the Waterfront جوایز متعددی به دست آورده است که از جمله آنها می توان به ۸ اسکار بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردان، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین تدوین، بهترین طراحی صحنه و… اشاره کرد.

 

درباره فیلم

فیلم در بارانداز داستان تری مالوی با بازی مارلون براندو، یک بوکسور سابق که شغل عجیب و نخاله ای دارد و دستورات جانی فریندلی را انجام می دهد، روایت می کند. جانی فریندلی رئیس اتحادیه کارگران بارانداز فردی حقه باز و ناحسابی است. برادر تری یکی از اعضای داخلی دار و دسته جانی است و به خاطر نفوذ زیاد او تری مورد اعتماد گروه جانی است.

زمانی که یکی از کارگران بارانداز موقعیت جانی را تهدید می کند, جانی با همکاری غیرعمدی تری آن کارگر را می کشد. در این بین پدر باری که یک کشیش محلی است، سعی می کند تا با صحبت کردن با کارگران بندر علیه فساد موجود در اطراف آنها و بارانداز و رفتن پیش پلیس جنایی قدمی در راه حق و حقیقت بردارد. پس از این تری بین وفاداری به جانی و برادر خود که از نزدیکان اوست و وجدان ناراحتش و همچنین علاقه اش به خواهر کارگر کشته شده مانده و دچار تردید شده است. در نهایت او در وضعیتی قرار می گیرد که فرار از آن در گروی خیانت به دیگریست.

بخوانید!  معرفی فیلم درس های فارسی 2020 ( persian lessons )

 

تصاویر و تریلر فیلم در بارانداز ( On the Waterfront )

 

 

امیدواریم از تماشای فیلم در بارانداز ( On the Waterfront ) لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

دیدگاه خود را ثبت کنید