فیلم و سینما معرفی فیلم

معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )

The Curious Case of Benjamin Button - سرگذشت عجیب بنجامین باتن

معرفی فیلم سرگذشت (مورد) عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )

 

نمرات فیلم

IMDb: 7.8

Metacritic: 70%

Rotten Tomatoes: 71%

 

عوامل فیلم

کارگردان: David Fincher

نویسنده: Eric Roth

بازیگران: Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji Penda Henson, Julia Ormond

جوایز فیلم

سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button ) در مراسم مختلفی مانند اسکار سال ۲۰۰۹ و گلدن گلوب و… در بخش های مختلفی کاندید شد و در نهایت در بعضی از بخش ها مانند: بهترین طراحی صحنه، بهترین گریم و بهترین جلوه های ویژه در اسکار موفق به دریافت جایزه شد.

 

درباره فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن

وقتی که بنجامین در سال ۱۹۱۸ متولد می شود به یک پیرمرد شبیه است و با توجه به اینکه بدن او بزرگ تر از بدن یک نوزاد نیست، اما تمام مشکلات جسمی افراد سالمند در او مشاهده می شود.

مادر بنجامین پس از به دنیا آوردن او از دنیا می رود و پدرش نیز تحمل ظاهر زشت او را ندارد و او را در جایی از شهر رها می کند. در همین حین زنی به نام کویینی، بنجامین را پیدا می کند و آن را بزرگ می کند. زمانی که او به سن پنج یا شش سالگی می رسد، آن‌قدر رشد کرده است که به یک پیرمرد خمیده هشتاد ساله شبیه شده است و با گذشت هر سال، جوان تر می شود. او در سن سیزده سالگی برای اولین بار دیزی را ملاقات می کند و پیش او اعتراف می کند که از آنچه که به نظر می رسد جوان تر است. دیزی تبدیل به عشق زندگی او می شود اما چند دهه طول می کشد تا آن ها یک دیگر را پیدا کنند.

بخوانید!  فیلم سینمایی سه کام حبس / سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر

از آنجا که اریک راث نویسنده هر دو فیلمنامه فارست گامپ (Forrest Gump) و سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The (Curious Case of Benjamin Button بوده، شباهت هایی نیز بین این دو فیلم وجود دارد. مثلا فارست و بنجامین هر دو از جامعه رانده شده اند. اما تفاوت در نگاه کارگردان است که نگاه دیوید فینچر باعث میشود تا بنجامین زندگی زیبا و جالب فارست را نداشته باشد و برای بنجامین زندگی مثل یک جعبه شکلات نیست و دختری به نام جنی وجود ندارد که در انتهای رنگین کمان در انتظار او باشد.

 

تصاویر و تریلر فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن

91fa7df9709c4e233e838f810a6758cb 585x346 - معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )curious case of benjamin button henson pitt 585x392 - معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )MV5BMTUyODE1MjQ0Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjgxMTg3Mw@@. V1 SY1000 CR0014941000 AL  585x392 - معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )benjamin button 585x355 - معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )923b55f320465f1828e29fa64bc12054 585x524 - معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )r8GwIV7jW7VmuLAr5xA3tHlqj0Z 585x329 - معرفی فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button )

 

امیدواریم از تماشای فیلم سرگذشت عجیب بنجامین باتن ( The Curious Case of Benjamin Button ) لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی فیلم ها به بخش فیلم و سینما مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

نوشته های مرتبط

معرفی فیلم مرد ایرلندی ( The Irishman )

محمد زکی زاده

معرفی فیلم ترمینال ( The Terminal )

محمد زکی زاده

معرفی فیلم بوی خوش زن ( scent of a woman )

محمد زکی زاده

دیدگاه خود را ثبت کنید