مجله اینترنتی تحلیلک

جمعه/ 22 تیر / 1403
Search
Close this search box.
معرفی کتاب هنر خوب زیستن

معرفی کتاب «هنر خوب زیستن» نوشته رولف دوبلی

رولف دوبلی نویسنده کتاب «هنر خوب زیستن» فارغ‌التحصیل MBA و دکترای فلسفه اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سوئیس است. رولف دوبلی به خاطر نوشتن کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» بسیار معروف شد و در صدر کتاب‌های پرفروش آلمان راه یافت و این کتاب به زبان‌های متعددی نیز ترجمه شده است.

کتاب «هنر خوب زیستن» نوشته رولف دوبلی

درباره نویسنده

رولف دوبلی نویسنده کتاب «هنر خوب زیستن» فارغ‌التحصیل MBA و دکترای فلسفه اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سوئیس است.

رولف دوبلی به خاطر نوشتن کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» بسیار معروف شد و در صدر کتاب‌های پرفروش آلمان راه یافت و این کتاب به زبان‌های متعددی نیز ترجمه شده است.

Rolf dobelli 2010

کتاب‌های برگزیده رولف دوبلی عبارتند از: «هنر شفاف اندیشیدن» و «هنر خوب زیستن»

 

درباره کتاب

کتاب «هنر خوب زیستن» مجموعه‌ای از ابزارهای کاربردی برای یک زندگی خوب است. پنجاه و دو ترفند برای رسیدن به شادی است. از دوری گزیدن بدون احساس گناه از فناوری‌های روز گرفته تا پرداخت سرخوشانه جریمه‌های پارک ممنوع که هدف‌شان یاری به شما در رسیدن به خشنودی و شادکامی است. این نکته‌ها شاید نتوانند تضمین کننده یک زندگی خوب باشند، اما دست‌کم شانس بیشتری برای رسیدن به آن را در اختیارتان می‌گذارند.

از روزگاران قدیم، انسان‌ها همواره از خودشان پرسیده‌اند معنای داشتن یک زندگی خوب چیست؟ چطور باید زندگی کنیم؟ اجزای تشکیل‌ دهنده یک زندگی خوب چه هستند؟ نقش تقدیر در این میان چیست؟ نقش پول چطور؟ آیا چگونگی برخورداری از یک زندگی خوب پرسشی ذهنی یا مربوط به در پیش گرفتن نگرشی خاص است؟ یا این‌ که مقصود از آن رسیدن به هدف‌های مشخصی در زندگی است؟ آیا بهتر است که فعالانه در جستجوی شادی باشیم، یا این‌ که صرفاً از غم و ناراحتی دوری کنیم؟

رولف دوبلی از این موهبت برخوردار است که می‌تواند بهترین ایده‌های دنیا را بیابد و آن‌ها را به گونه‌ای با یکدیگر ترکیب کند که ارزش نهایی مجموع آن‌ها از ارزش تک‌تک آن اجزا بیش‌تر شود. او در کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نیز چنین کرده بود و حالا آن را در این اثر نیز تکرار کرده است.

نکات بیان شده در کتاب «هنر خوب زیستن» شانس بیشتری برای رسیدن به زندگی موفق در اختیارتان می‌گذارد.

 

برشی از کتاب «هنر خوب زیستن»

از دور دیدم که یک افسر پلیس برگه جریمه‌ای را زیر برف‌ پاک‌کن شیشه ماشینم گذاشت. بله، در جای ممنوع پارک کرده بودم. همه‌ی جای پارک‌ها پر بودند و من عجله داشتم و پیدا کردن یک جای پارک مجاز در مرکز شهر زوریخ مانند یافتن یک صندلی برای آفتاب گرفتن در قطب جنوب است. یک آن تصمیم گرفتم خودم را فورا به محل برسانم. خودم را در برابر افسر تجسم کردم که نفس‌ نفس‌ زنان و با موهایی آشفته سعی می‌کنم به او بقبولانم که وضعیتم را درک کند. اما از خیرش گذشتم؛ سال‌ها تجربه به من آموخته که بعضی از کارها فقط موجب می‌شوند شما در برابر دیگران احمق جلوه کنید. موجب می‌شوند که خودتان را کوچک کنید و شب، خواب به چشمتان نیاید.

امیدواریم از خواندن کتاب «هنر خوب زیستن» لذت ببرید و برای خواندن معرفی سایر کتاب‌ها به بخش معرفی کتاب مراجعه کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x