دوشنبه/ 10 مهر / 1402

کسب و کار

معرفی کتاب «قدرت خلق کسب و کار نوپا» نوشته اریک ریس

نویسنده کتاب «قدرت خلق کسب و کار نوپا» به شما یاد می دهد که یک کارآفرین در دنیای امروز، چه طور می‌تواند به نوآوری‌های بزرگی که منجر به موفقیت می شود، دست بزند. نام اصلی این کتاب «The Lean Startup» یا «نوپای ناب» است.

پالس اکسیمتر

آموزش ساخت پالس اکسیمتر با آردوینو

در این مقاله طریقه ساخت یک پالس اکسمتر نشان داده شده است تا بوسیله برد آردوینو و سنسور ضربان بتوان ضربان و میزان اکسیژن خون را اندازه گرفت. این ساختار با قیمتی در حدود نصف نمونه موجود قابل ساخت خواهد بود.

هوش مصنوعی AI

هوش مصنوعی و مشاغل حذف شونده

در این مقاله به زمینه های رشد هوش مصنوعی پرداخته شده است و وضعیت حال حاضر و آینده هوش مصنوعی بر مشاغل دنیا گفته شده است.

شارژر خورشیدی

آموزش ساخت شارژر خورشیدی

آیا تا به‌ حال شده است که به یک پیک‌ نیک بروید و شارژ گوشی و یا تبلت­ی که دارید، خالی شود؟ حتی پاور بانکی که دارید خالی شود؟ قاعدتا زمان خیلی سختی خواهد بود. امروزه به وسایل الکتریکی مثل موبایل و تبلت خیلی وابسته شده ایم. همین پایبندی باعث شده است که خیلی وقت‌ها قید سفر را بزنیم و فاصله شعاعی‌مان با یک شارژر کمتر از چند متر باشد.

هزینه‌ها و مزایای خودروی برقی در مقابل خودروی متداول با سوخت فسیلی

هزینه‌ها و مزایای خودروی برقی در مقابل خودروی متداول با سوخت فسیلی

در این مقاله تفاوت های خودروی برقی نسبت به خودروی معمولی و درون سوز گفته شده است و در ادامه به بررسی هزینه نگهداری کوتاه مدت و مصرفی مثل هزینه انرژی مصرفی پرداخته شده و در ادامه هزینه های نگهداری بلند مدت شرح شده است و در انتها یک دورنما از این صنعت در کشور بیان شده است.

۱۰ استارتاپ برتر در زمینه اینترنت اشیاء

در این مقاله به معرفی ۱۰ شرکت برتر در زمینه اینترنت اشیاء پرداخته شده است و بر اساس آنها در مورد این که اگر در کشور یک شرکت اینترنت اشیاء بخواهد افتتاح شود می بایستی در چه زمینه ای کار کند.

آینده حمل و نقل - موتورهای بدون جاروبک

آینده حمل‌ و نقل / موتورهای بدون جاروبک

با شروع اقبال مجدد خودروهای برقی و موفقیت کمپانی بزرگ تسلا، شرکت‌های بزرگ خودروسازی پیشرفت خود را در آینده خودروهای برقی دیده اند. از این رو جهت و توان حرکت خود را از مسیر خودروهایی سیکل ترکیبی و هیدروژنی به سمت خودروهای تماماً برقی تغییر داده اند.

قوت قلب به تیم - مدیریت تیم

چگونه در مواجهه با اخبار هراس انگیز به تیم خود قوت قلب ببخشیم؟

با نگرانی‌­هایی که ویروس کرونا در سراسر جهان ایجاد نموده، تنها صنعت حمل و نقل هوایی نیست که دچار مشکل شده است. بسیاری از صاحبان صنایع دچار این چالش هستند که چگونه این شرایط بلاتکلیفی را هم به صورت درونی با کارمندان خود و هم به صورت بیرونی با مشتریان و کارفرمایانشان در میان بگذارند.