مجله اینترنتی تحلیلک

پنجشنبه/ 30 فروردین / 1403
Search
Close this search box.
قسمت از حمام که در شست و شو مورد غفلت قرار می گیرد.

۷ قسمت از حمام که در شستشو مورد غفلت قرار می گیرد

7 قسمت از حمام که در شست و شو مورد غفلت قرار می گیرد....حمام قسمتی از خانه است که در آن خود را تمیز و پاکیزه می کنید اما تنها قسمتی از خانه است که سریع کثیف می شود.

قسمت هایی از حمام که در شستشو مورد غفلت قرار می گیرد

حمام قسمتی از خانه است که در آن خود را تمیز و پاکیزه می کنید اما تنها قسمتی از خانه است که سریع کثیف می شود.

جرم و باکتری همیشه در حمام وجود دارند اما اکثرا ما فقط بعضی قسمت های حمام از جمله دوش، سینک روشویی، توالت و کف را می شوییم و از دیگر قسمت های حمام غفلت می کنیم.

در این مطلب ۷ قسمت حمام که در شستشو مورد غفلت قرار می گیرد را معرفی می کنیم.

پرده جداکننده حمام

حداقل یکبار در هفته باید پرده جداکننده حمام شسته شود.

باید پرده حمام به صورت روتین شسته شود، نه فقط مواقعی که کثیفی در آن دیده می شود.

این پرده ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند پس علاوه بر اینکه می توانید آن ها را با دست بشویید، می توانید داخل ماشین لباسشویی با مواد شوینده ملایم شستشو دهید.

می توانید علاوه بر پرده حمام تعدادی حوله نیز در ماشین قرار دهید تا بهتر شستشو دهد.

قسمت از حمام که در شست و شو مورد غفلت قرار می گیرد.

ظرف نگهدارنده مسواک

بر اساس مطالعات انجام شده، ظرف نگهدارنده مسواک سومین جای پر از جرم در خانه است. از آنجا که این ظروف نگهدارنده با مسواک در تماس هستند که هر روز آن را در دهان خود می کنید، بنابراین باید زود به زود تمیز شود. برای تمیز کردن این ظروف می توانید آن ها را از آب داغ پر کنید و صابون یا شوینده داخل آن بریزید و با یک دستمال رول شده یا برس های کوچک آلودگی های باقی مانده در ظرف را پاک کنید. یا می توانید آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید یا با استفاده از آب داغ و سرکه یا یک سفید کننده آن را استرلیزه کنید.

قسمت از حمام که در شست و شو مورد غفلت قرار می گیرد.

لیف

لیف و اسفنج به گونه ای هستند که آلودگی و باکتری ها داخل آن ها می مانند. هر گاه لیف تغییر رنگ و بو پیدا کرد باید عوض شود.

سعی کنید پس از هر بار حمام کردن لیف را با صابون شسته و آب بکشید، سپس در جایی قرار دهید که کاملا خشک شود. می توانید لیف را در سفید کننده بخیسانید یا در صورتی که لیف شما پلاستیکی نیست به مدت ۲۰ ثانیه آن را در مایکروویو قرار دهید.

دستگیره در

آخرین وسیله ای که دست شما آن را لمس می کند یعنی دستگیره در همان چیزی است که موجب می شود باکتری موجود در حمام از فردی به فرد دیگر منتقل شود. به همین دلیل باید به طور مرتب دستگیره در را بشویید. فرقی نمی کند چه با یک دستمال تمیز و یا دستمال و اسپری دستگیره را تمیز کنید فقط سعی کنید دستگیره در به طور کامل پاکیزه شود.

کلید برق

همانند دستگیره در، کلید برق نیز آخرین چیزی است که هنگام خروج از حمام آن را لمس می کنید.

پس در صورتی که آن را تمیز نکنید بار دیگر که چراغ را روشن می کنید، باکتری های باقی مانده روی کلید به دستتان منتقل می شود. همانند دستگیره در، کلید برق را نیز تمیز کنید.

ظرف نگهدارنده برس توالت

مدام از برس توالت برای تمیز کردن توالت استفاده می کنید، اما چند وقت یک بار برس و ظرف آن را تمیز می کنید؟

به طور مرتب برس توالت را ضدعفونی کنید و ظرف آن را با اسپری ضدعفونی کننده تمیز کنید و سپس با آب جوش آب بکشید یا آن را در سفیدکننده قرار دهید.

0380220 PE555165 S5

پشت توالت

فضای پشت توالت معمولا خارج از دید و حتی خارج از ذهن است اما همین منطقه محل تجمع باکتری هاست. با استفاده از یک برس شستشو یا جارو آلودگی و گرد و خاک را از فضای پشت توالت پاک کنید. سپس آنجا را با یک مایع شستشو یا اسپری تمیز کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x