همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی یقه دلبری با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

شاید بتوان گفت که یقه لباس بیشترین تاثیر را در زیبایی و ظاهر لباس دارد. یقه لباس علاوه بر تاثیری که بر ظاهر لباس دارد، روی اندام و چهره نیز تأثیرگذار است. برای مثال یقه لباس می‌تواند افراد را چاق تر، لاغرتر یا کشیده تر نشان دهد.

 

آموزش الگوی یقه دلبری

برای رسم الگوی یقه دلبری از سرشانه به مقدار دلخواه (۲-۳ سانت) داخل می شویم(A).

بازی یقه را اندازه زده و ۲ سانت پایین می آییم (B) و از نقطه (B)  ۷-۸ سانت داخل می آییم (C).

اندازه ها می تواند با توجه به سلیقه شما در باز بودن یقه تغییر کند.

آموزش خیاطی

بعد از نقطه A تا C یک خط صاف می کشیم و اندازه می زنیم و ¼ آن را از پایین علامت می زنیم (D)، حالا از نقطه A تا D را نصف کرده (F) و ۱ سانت از نقطه F داخل می شویم و به صورت هلال به هم وصل می کنیم.

۲ تا لقی ۰.۵ سانتی از بازی یقه و یکی از بالاتر از لقی پایه می گیریم.

 

الگوی پشت لباس

از سرشانه پشت به اندازه سرشانه جلو باز می کنیم و نصف اندازه آن را از پشت گردن پایین می آییم و اگر از ۲ سانت بیشتر باز کردیم یک لقی ۱.۵ سانتی می گیریم.

یقه دلبری

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

 

امیدواریم آموزش الگوی یقه دلبری برای شما مفید بوده باشد. با دیگر آموزش های خیاطی با ما همراه باشید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا