همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی یقه قایقی با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

 

الگوی یقه قایقی

شاید بتوان گفت که یقه لباس بیشترین تاثیر را در زیبایی و ظاهر لباس دارد. یقه لباس علاوه بر تاثیری که بر ظاهر لباس دارد، روی اندام و چهره نیز تأثیرگذار است. برای مثال یقه لباس می‌تواند افراد را چاق تر، لاغرتر یا کشیده تر نشان دهد.

لباس یقه قایقی می‌تواند در طرح‌های آستین دار، والان دار یا چین دار، کار شده و دکلته باشد. این مدل با گردنبندهای کوتاه زیبایی خاصی دارد و برای خانم‌هایی با گردن کشیده مناسب‌تر است.

 

آموزش الگو

برای رسم الگوی یقه قایقی ابتدا از گودی گردن ۲ سانتی متر پایین می آییم. سپس ۱/۴ سرشانه را از سمت حلقه علامت زده و به هم وصل می کنیم. برای این کار باید خط را به صورت هلال طراحی کنید.

الگوی پشت لباس

از وسط پشت ۱-۲ سانتی متر پایین آمده A و به صورت صاف به ¼ سرشانه وصل می کنیم B در اینجا ما ۲ لقی داریم. لقی اول c 0.5 سانتی متر از گوشه سرشانه به نقطه B و یک لقی ۰.۵ سانتی دیگر D از نقطه A  به خط کمر وصل می کنیم.

خیاطی

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

۳ دیدگاه

مریم ۱۹ آذر ۹۸ at ۱۰:۱۱ ق٫ظ

عالی بود

پاسخ
خیاطی آسان ۱۹ آذر ۹۸ at ۱۰:۱۵ ق٫ظ

ممنون از شما

پاسخ
فقط خدا ۷ مرداد ۹۹ at ۲:۲۰ ب٫ظ

خیلی عالییی

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید