همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش خیاطی آستین کیمونو با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

آستین کیمونو یکی از مدل های آسان دوخت آستین برای افراد تازه کار است. این مدل آستین در دوخت مانتوها مخصوصا مانتوهای مناسب فصل تابستان بیشتر کاربرد دارد.

 

آموزش آستین کیمونو

برای رسم الگوی آستین کیمونو ابتدا الگوی پایه بالاتنه را می کشیم. سپس خطی عمود به گوشه گردن رسم می کنیم.(خط فرضی)

خطی دیگر در امتداد سرشانه به اندازه قد آستین رسم می کنیم. فاصله این خط تا خط فرضی حدود ۱۳ سانتی متر است. سپس از انتهای خطی که از امتداد سرشانه کشیدیم، به اندازه ۱/۲ دور مچ پایین می آییم و خط صافی به حلقه وصل می کنیم.

می توانیم از ابتدای حلقه ۵ سانتی متر پایین آمده و خط هلالی را مطابق شکل رسم کنیم.

متناسب با سلیقه شما در گشادتر بودن آستین می توان این طراحی را از خط کمر و یا پایین تر انجام داد. پنس زیر سینه روی الگو بسته می شود و پنسی که به خط کمر متصل شده است به عنوان گشادی لباس حساب می شود.

حتما از خط سینه خطی صاف به باسن وصل می کنیم تا گودی پهلو گرفته شود.

 

آموزش خیاطی - الگوی آستین کیمونو

در الگوی آستین کیمونو قسمت پشت و جلوی الگو یکی هست و فقط تو قسمت گودی گردن با هم تفاوت دارند. در قسمت پشت گودی گردن مطابق شکل پر می شود.

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

 برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

امیدواریم آموزش خیاطی آستین کیمونو برای شما مفید باشد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار داغ

آخرین مطالب

اسکرول به بالا