آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده

آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده

 

دامن پیله دوقلو در وسط

مقدار پارچه لازم برای دوخت دامن پیله دوقلو

عرض ۱۲۰ یا ۱۴۰ سانتی متر ۲ قد + ۱۰ سانتی متر

عرض ۹۰ سانتی متر دو قد + ۱۰ سانتی متر

 

طرز برش دامن

ابتدا پارچه را از عرض تا کرده و از دولای بسته پارچه ۱۰ سانتی متر برای پیله اول داخل می شویم و تا پایین دامن می آییم. برای پیله دوم ۸ سانتی متر دیگر داخل می شویم و تا پایین خط می کشیم.

از پشت خط دوم پیله الگوی دامن فون معمولی را پیاده می کنیم. برای افتادگی خط پهلوی دامن فون از پایین دامن ۱.۵ الی ۲ سانتی متر به طرف بالا بریده می شود.

بیشتر بخوانید: آموزش خیاطی الگو دامن فون با روش ساده 

دامن پیله دوقلو

 

طرز دوخت

ابتدا پیله اول را که ۱۰ سانتی متر بود تا پایین کوک زده و به اندازه ۲۰ سانتی متر با چرخ دوخت می کنیم. بعد پیله دوم را که ۸ سانتی متر بود را تا پایین کوک زده و به اندازه ۱۵ سانتی متر با چرخ دوخت می کنیم بعد آنها را باز کرده و خوب اتو می زنیم.

بیشتر بخوانید: خیاطی به روش گرلاوین / الگوی دامن پیلی دار در انتهای قد

پشت دامن: همانند پشت دامن فون است.

نکته مهم: اگر بخواهیم در جلوی دامن ساسون ندهیم باید از خط پیله دوم ۲ سانتی متر به طرف خط باسن اریب کرد. اگر برای بچه ها این دامن را بخواهیم بدوزیم بهتر است پشت این دامن را کش دوزی کنیم.

بیشتر بخوانید: آموزش خیاطی آسان: آموزش الگوی دامن پیلی دار دوطرفه

توضیح: توجه داشته باشید برای کش دوزی قد پشت دامن را ۵ سانتی متر اضافه می کنیم. اگر دور تا دور کمر را بخواهیم کش دوزی کنیم کش را به اندازه دور کمر منهای ۱۰ سانتی متر می گیریم. ولی اگر بخواهیم فقط پشت دامن را کش دوزی کنیم ۱/۲ کمر منهای ۵ سانتی متر می کنیم.

امیدواریم آموزش الگو دامن پیله دوقلو در وسط برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

مجله اینترنتی تحلیلک

 

دیدگاه خود را ثبت کنید