مجله اینترنتی تحلیلک

چهارشنبه/ 5 اردیبهشت / 1403
Search
Close this search box.
ادغام اپلیکیشن‌ های تماس ویدیویی گوگل

ادغام اپلیکیشن‌ های تماس ویدیویی گوگل

گوگل با هدف ساده کردن خدمات ارتباطی خود، اپلیکیشن‌های تماس ویدیویی Duo و Meet را در یک پلتفرم ادغام می‌کند.

ادغام اپلیکیشن‌ های تماس ویدیویی گوگل

تا چند هفته دیگر، گوگل قابلیت‌های اپلیکیشن Meet را به Duo اضافه خواهد کرد. زمانی که این اتفاق روی دهد، کاربران می‌توانند از این اپلیکیشن که تا این مقطع، برای تماس ویدیویی شخصی طراحی شده بود، برای برنامه ریزی دیدارها استفاده کنند. قابلیت های دیگری که برای Duo در راه خواهد بود، شامل پشتیبانی برای بکراندهای مجازی، اشتراک گذاری زنده محتوا و چت متنی در هنگام جلسه ویدیویی خواهد بود.

همزمان، گوگل به کاربران Duo قول داده است قابلیت هایی که می‌شناسند و دوست دارند مانند امکان استفاده از فیلترها و افکت ها برای تماس هایشان، حذف نخواهند شد. همچنین تاریخچه تماس، مخاطبان و پیام ها از این اپلیکیشن حذف نخواهند شد. این بخشی از وعده گوگل برای یکپارچه کردن دقیق دو پلتفرم و تضمین پشتیبانی از شمار زیادی از کاربران تا حد ممکن است.

هنگامی که این فرآیند تکمیل شد، گوگل نام نسخه‌های موبایل هر دو اپلیکیشن را تغییر خواهد داد و Duo به Meet و Meet فعلی به Meet Original تغییر نام خواهد داد. این شرکت به وب سایت ورج اعلام کرد قصد دارد اپلیکیشن آخری را نهایتا منسوخ کند. اگرچه این اقدامات ممکن است گیج کننده باشد اما گوگل دلیل خوبی برای آن دارد. این شرکت اعلام کرده است پیشرفتگی زیادی در اپلیکیشن موبایلی Duo بکار رفته و گوگل نمی‌خواهد این اپلیکیشن را رها کند.

بر اساس گزارش وب سایت انگجت، گوگل بر این باور است که یکپارچه کردن این دو پلتفرم، به نفع کاربران خواهد بود. طی چند سال اخیر اپلیکیشن‌های Duo و Meet به موازات تقاضای فزاینده برای تماس‌ها و دیدارهای مجازی، رشد کرده‌اند و اکنون این تجربه در قالب Google Meet بهتر خواهد شد. چالش گوگل، یافتن راهی برای ادغام این دو اپلیکیشن با یکدیگر بدون پیچیده کردن آنهاست. بسیاری از افراد، Duo را برای سادگی آن دوست دارند و پیچیدگی بیشتر ممکن است باعث شود به اپلیکیشن‌های دیگر مهاجرت کنند.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x