همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی چپ راست با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

 

آموزش الگوی چپ راست

اگر این الگو را بر روی پارچه کشی بخواهیم ابتدا باید کارهایی که در آینده برای کار کش آموزش داده می شود را روی الگو اجرا کنیم و سپس الگو را طراحی کنیم. ولی اگر برای کارهای غیر کش بخواهیم ابتدا پنس سینه و ساسون دوخته می شود. بنا بر سلیقه می توانیم پنس سینه را ندوزیم و روی الگو ببندیم.

برای اینکه بتوانیم این لباس را بدوزیم اول باید الگوی اولیه را کشیده، کارهای لازم (ویژگی های اندامی) را روی آن انجام دهیم. سپس یک جلوی کامل طراحی می کنیم.

از گوشه گردن ۱ سانتی متر داخل رفته و یقه هفت به دلخواه (کمر-سر سینه-از خط سینه پایین تر) طراحی می کنیم.

برای زیباتر شدن یقه باید ۳ تا لقی بگیریم.

۲ لقی به نوک سینه وصل می شود و یک لقی از ساسون گرفته می شود.

اگر پایین لباس بعد از خط کمر چین خواستیم قسمت علامت زده شده در الگو را اوزمان می دهیم.

 

آموزش رسم الگوی چپ راست - خیاطی

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

امیدواریم آموزش خیاطی الگوی چپ راست برای شما مفید بوده باشد.

 

مجله اینترنتی تحلیلک