مجله اینترنتی تحلیلک

جمعه/ 4 خرداد / 1403
Search
Close this search box.
اکستنشن مو چیست؟

اکستنشن مو چیست / آشنایی با انواع آن

اکستنشن مو به پر پشت کردن، بلند کردن مو و اضافه کردن مش و های لایت در بین موی سر با استفاده از اضافه کردن موی طبیعی بین آنها گفته می شود.

اکستنشن مو چیست؟

کمتر کسی است که موی پرپشت و بلند را دوست نداشته باشد اما رسیدن به همچین موهایی کار دشواری است. باید مراقبت های زیادی از موهای خود بکنید و زمان زیادی صبر کنید تا موهایتان به اندازه ای که دوست دارید بلند شود.

اما امروزه راهی به وجود آمده تا کسانی که موی بلند و پرپشت دوست دارند بدون صبر زیاد و در یک روز می توانند موهای بلندی داشته باشند!

اکستنشن مو

اکستنشن مو به پر پشت کردن، بلند کردن مو و اضافه کردن مش و های لایت در بین موی سر با استفاده از اضافه کردن موی طبیعی بین آنها گفته می شود.

روش های مختلفی برای اکستنشن مو وجود دارد که بهترین روش اکستنشن لیزری است که با دستگاه های متفاوت انجام می شود.

این دستگاه با حرارت کنترل شده به موی مشتـری مو اضافه می کند که با چسب کراتین طبیعی باعث ایجاد کمترین آسیـب به موی سر می شـود.

یکی دیگر از مسائلی که بسیار حائز اهمیت است. جنس مو اکستنشن است که تشخیـص موی طبیعی از موهای به ظاهر طبیعی موجود در بازار بسیار مشکل است. اکستنشن مو اگر جنس مناسبی داشته باشد و توسط متخصص مجرب لا به لای موی سر به درستی و با تقسیم بندی صحیح نصب شود، نه تنها آسیب به مو نمی رساند بلکه غیر قابل تشخیص و بسیار زیبا خواهد بود.

2289595 641
اکستنشن مو چیست – انواع اکستنشن مو

انواع اکستنشن مو

۱- استفاده از موی طبیعی

استفاده از موی طبیعی در اکستنشن مو بهتر و زیباتر است. البته قیمت این موها بالا است و می توان مانند موهای خودتان رنگ و دکلره و… را روی آن انجام بدهید.

دوام اکستنشن با موی طبیعی بستگی به میزان رشد موی شخص از ۳ ماه تا ۶ ماه است، اما هر ۴۵ روز یکبار باید توسط متخصص، ترمیم انجام شود.

برای تشخیص طبیعی بودن با آتش زدن چند تار مو از بوی سوختن مو میتوان متوجه شد طبیعی است یا خیر، همچنین موهای که تارهای ضخیم دارند طبیعی نیستند.

۲- استفاده از موی مصنوعی

در این روش طول موی اضافه شده را باید حداکثر ۳۰ سانتی متر بلند کنید، مقدار بیشتر از این وزن مو را زیاد می کند و به پوست سر فشار وارد می کند و باعث ریزش موهای طبیعی و کم پشتی می شود.

بهترین طول متوسط برای موی اضافه شده مصنوعی ۲۲ سانتی متر است.

مدت زمان این نوع اکستنشن حدود ۳ الی ۴ ماه است و فاصله گرفتن آن ها از کف سر بستگی به سرعت رشد مو و سن شما دارد.

هرچه سن بیشتر باشد دیرتر فاصله موی مصنوعی از کف سر فاصله می گیرد.

optimized 6irn
اکستنشن مو چیست – انواع اکستنشن مو

انواع مدل های اکستنشن مو چیست

اکستنشن چسب کراتین

نوعی چسب بی ضرر بوده که برای افرادی که دارای موهای نازک هستند و جلوی سر استفاده می شود. این چسب بالاتر از ریشه مو مالیده و موی اکستنشن روی آن گذاشته می شود و توسط گیره های مصنوعی و طبیعی با حرارت فشرده شده و می چسبد.

اکستنشن تار مویی

این نوع اکستنشن به شکل دسته های کوچک در بازار موجود است و برای نصب آن حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید. این روش زمان زیادی برده ولی از آن جا که نتیجه این کار طبیعی است طرفدار زیادی در بین خانم ها دارد.

اکستنشن مو دوختی

این نوع اکستنشن ها نیز در دسته های کوچکی در بازار موجود بوده که بر روی قسمت های بالایی مو به شکل دوخت و یا بافت قرار داده می شود. در این روش به دلیل این که از چسب برای قرار دادن آن استفاده نمی شود، موها می تواند به شکل آزادانه حرکت کنند.

اکستنشن مو دوختی برای انواع موها با انواع سایزها مناسب است. این نوع اکستنشن ها را به وسیله نخ های اکستنشن مخصوص وصل کرده و به آسانی تا حدود دوازده هفته دوام دارد.

برای نگهداری از این اکستنشن ها بهتر است مو همواره مرطوب نگه داشته شده و باید از نرم کننده برای شستشوی این اکستنشن ها استفاده کرد.

اکستنشن مو کلیپسی

این نوع از اکستنشن را می توان به راحتی بر روی موها قرار داد. در اصل می توان گفت که نصب این روش در مقایسه با روش های دیگر آسان تر است.

این اکستنشن ها برای موهای بلند بسیار مناسب است. این اکستنشن ها باید هر از گاهی شسته شده و بهتر است که هر روز استفاده نشود. این اکستنشن ها نباید هر سری در قسمت قبلی نصب شود زیرا این کار سبب کشیده شدن مو و در نتیجه ضعیف شدن موها می شود.

اکستنشن به شیوه بافت خطی

جهت خطی کردن لازم است موی فرد بافته شود. بهتر است این کار از پایین شروع شده و مو را به شکل افقی از یک سمت و به سمت دیگر بافت. امکان دارد یک بافت شامل چند خط باشد.

اکستنشن حرارتی

در این روش اکستنشن، از یک دستگاه برای چسباندن اکستنشن به موهای طبیعی استفاده می شود. در این روش هر دو الی سه ماه لازم است قسمت هایی که اکستنشن بر روی آن قرار گرفته را تعویض نمود، زیرا موی طبیعی رشد خواهد کرد.

اکستنشن مو با گره

در این روش همان طور که از نام آن مشخص است، موهای اضافی را توسط گره مخصوص به ریشه مو وصل می کنند. این روش دارای دوام کمتری است.

اکستنشن چسبی

در اکستنشن چسبی یک شیوه بافت به کار برده می شود که ماندگاری این روش در قیاس با اکستنشن دوخته شده کمتر است. این اکستنشن برای خانم هایی که موهای کوتاه و متوسط دارند بسیار مناسب است و به دلیل مراقبت های پس از آن، برای افراد مو بلند استفاده را سخت می کند.

مراقبت از این نوع اکستنشن ساده بوده و به طور معمول بین ۶ الی ۱۲ هفته ماندگاری دارد.

اکستنشن مو متصل به هم

این نوع از اکستنشن ها دارای محبوبیت بالایی است. برای قرار دادن این اکستنشن ها از گیره، کراتین و چسب استفاده می کنند. در این روش زمان بیشتری برای نصب نیاز دارد و در صورتی که به شکل صحیح بر روی موها قرار داده نشود می تواند باعث آسیب دیدگی موها شود.

اکستنشن بافت

اکستنشن بافت خودش به دو صورت انجام می شود یکی اکستنشن بافتی یا گره ای دیگری اکستنشن بافت ساده که هر دو مدل از این نوع اکستنشن ها مناسب برای بانوانی است که موهای پرپشتی دارند و تمایل دارند موهای خود بلندتر به نظر بیاید.

در اکستنشن بافت موهای فرد در یک ردیف بافته شده و دسته های مصنوعی به وسیله نخ و سوزن های مخصوص بر روی موهای بافته شده قرار می گیرد.

اکستنشن مو 1 1
اکستنشن مو چیست – انواع اکستنشن مو

اکستنشن مو دردناک است؟

در جواب به این سوال باید گفت خیر.

یک روز بعد از انجام این‌کار به دلیل وزن موی اضافه‌ شده ممکن است کمی ناراحت باشید. اولین شب نیز خوابیدن با آن‌ها دشوار است و شاید گمان کنید سنجاق سر لای موهایتان گیر کرده، اما به‌تدریج به آن عادت می‌کنید.

اکستنشن مو چقدر دوام دارد و ماندگاری آن چقدر است؟

این موضوع به سرعت رشد مو‌ها بستگی دارد. از چند هفته تا چند ماه

کیفیت موی اضافه‌ شده و نحوه نگهداری و رسیدگی به آن هم مهم است.

هر روز باید ۲ بار صبح و شب مو‌ها را برس بزنید. با این وجود اگر مو‌های ضعیف و نازکی دارید نباید بیش از ۳ ماه اکستنشن را نگه دارید.

در غیر این صورت اکستنشن می‌تواند به ریشه مو‌های خودتان هم آسیب بزند. با بلند شدن مو‌های طبیعی اکستنشن از ریشه مو فاصله می‌گیرد و وزن بیشتری به ریشه مو تحمیل می‌کند و این موضوع عامل کشش و ریزش مو می‌شود.

نکاتی که باید درباره اکستنشن مو بدانید

چطور می‌توان موی اضافه را از موی طبیعی جدا کرد؟

برای برداشتن اکستنشن بهتر است خودتان دست به کار نشوید و حتما به متخصص مراجعه کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که ارتباط مستقیمی با روش نصب اکستنشن مو دارد.

مو‌های اکستنشن از کجا می‌آید؟

انواع مصنوعی در کارخانه و از پلاستیک و مشتقات نفتی تولید می‌شود، اما انواع طبیعی معمولا از هند وارد می‌شود. زنان هندی معمولا موهایشان را رنگ نمی‌کنند و مو‌های پر و باکیفیتی دارند. بلند کردن و فروش مو نیز نوعی تجارت در هند است.

عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو چیست

رنگ مو:

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب مناسب این است که از اکستنشنی استفاده کنید که نزدیکترین تن رنگی را با موهای طبیعی شما داشته باشد. انتخاب اکستنشن های روشن یا تیره تر نسبت به موهای خود باعث از بین بردن زیبایی و جلوه مو خواهد شد.

مراقبت درست و صحیح:

برای شستشوی آن ها باید از شامپوهایی استاده کنید که فاقد سولفات و پارابن باشند. اکستنشن های کلیپسی و کلاه گیس ها را باید شب ها از موی طبیعی جدا کرد و در کل برای مدت طولانی روی سر نماند.

قیمت:

قیمت اکستنشن ها بسیار متفاوت است و دقیقا به کیفیتشان و روشی که برای بستن آن ها استفاده می کنند، وابسته است. در نتیجه با توجه به روش مورد نظر و کیفیت موهایی که انتخاب کرده اید، می توانید قیمت نهایی را مشخص کنید.

اکستنشن های بوند معمولا گران ترین نوع هستند، زیرا مدت زمان بیشتری دوام می آورند.

انتخاب بهترین اکستنشن:

اولین نکته برای انتخاب صحیح، این است که دوام آن ها زیاد باشد. تا حد ممکن از اکستنشن های ارزان استفاده نکنید زیرا زود آسیب خواهند دید.

نوع موی طبیعی:

رنگ موی طبیعی خودتان باید کاملا با اکستنشن تناسب داشته باشد. همچنین باید به جزئیات دیگر موی خود نیز دقت کنید و تا جایی که می توانید کاری کنید تا اکستنشن روی موهای شما بسیار طبیعی به نظر برسد. حتی باید به سایه رنگ موی خود نیز دقت کنید.

اگر موی شما در حالت طبیعی صاف است، می توانید از هر نوع اکستنشنی استفاده کنید اما اگر موهای فر دارید، بهتر است از روش دوخت یا بوند استفاده کنید که به بافت و استایل موی شما قابلیت نزدیکی بیشتری دارد.

شستشوی موی با اکستنشن:

بهتر است موهای خود را در پنج روز اول بعداز نصب اکستنشن شستشو ندهید تا چسب ها سر جای خود کاملا ثابت شوند.

در هفته اول ممکن است پوست سرتان به خارش بیفتد در این صورت از اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید.

این خارش طبیعی است بعد از چند روز پوست سر به اکستنشن عادت می کند.

ابتدا قبل از اینکه موهایتان را شستشو دهید آن ها را شانه زده تا گره ها دارد باز شود و سپس آرام زیر دوش بروید، مقداری شامپو زده و موها را از بالا به پایین فشار دهید تا تمیز شوند.

هیچ وقت مالش ندهید سپس کاملا آن ها را آبکشی کنید، حتما بعد از آن از یک نرم کننده مو استفاده کنید.

مواظب باشید که به محل نصب اکستنشن برخورد نکند تا باعث شود اکستنشن‌ها شل شده و از محل جدا شوند. بعد از حمام، آرام موها را درون حوله فشار دهید اما حوله را بالا یا پایین نکشید.

اکستنشن مو
اکستنشن مو چیست – انواع اکستنشن مو

برخلاف آنچه گفته می‌شود که بعد از اکستنشن مو باید حتما از شامپو و ماسک موی مخصوص استفاده کرد، شما می‌توانید همچنان از محصولاتی که پیش از این استفاده می‌کردید، بهره ببرید اما استفاده از محصولات خاص موهای اکستنشن‌ شده، به حفظ کیفیت و براق ماندن موهای اضافه‌ شده‌ کمک می‌کند.

البته توجه داشته باشید که محصولات حاوی سیلیکون ممکن است چسب اکستنشن را شل کنند. هنگام خشک کردن نیز ابتدا باید از حوله کمک بگیرید تا نم مو کامل کشیده شود و بعد از فاصله ۱۵ سانتی‌متری با سشوار موها را خشک کنید.

مراقبت های بعد از اکستنشن مو چیست

برای دوام و ماندگاری بیشتر اکستنشن ها بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهید. از جمله این مراقبت ها عبارت است از:

 •  برای مراقبت از اکستنشن مو اگر از اکستنشن مو طبیعی استفاده کنید نیازی به مراقبت خاصی ندارد، فقط برای شانه کردن موهای خود از شانه دنده درشت استفاده شود.
 •  هر زمانی که حمام می روید از ویتامینه های مو استفاده کنید که از خشک شدن موهای استفاده شده جلوگیری شود.
 •  موها را به صورت مرحله ای و از بالا به پایین با استفاده از برس مخصوص اکستنشن موهای مصنوعی و طبیعی شانه نمایید.
 •  از حمام کردن بعد از اکستنشن مو اجتناب کنید.
 •  بهتر است هنگام شانه کردن موها بسیار مراقب بوده و به آرامی موها را شانه نمایید.
 •  از شانه های نرم و مخصوص اکستنشن استفاده کنید.
 •  از قرار گرفتن طولانی مدت در زیر اشعه های خورشید خودداری کنید.
 •  صبح ها برای شانه کردن موهای خود از شانه های دانه درشت استفاده نمایید.
 •  بهتر است از استفاده از کلیپس و یا روبان و هدبند به صورت طولانی مدت بپرهیزید.
 •  برای حفظ براقیت و درخشندگی موها هفته ای یک مرتبه بر روی آن ها روغن بزنید.
 •  بهتر است موها را به صورت دم اسبی نبندید زیرا باعث وارد کردن فشار به موهای شما می شود.
 •  موها را به آرامی شانه کرده و از شانه کردن موها با قدرت بپرهیزید.
 •  در هنگام خواب بهتر است موهای خود را در بالای سر جمع کرده و یا ببافید زیرا در صورتی که روی موهای خود بخوابید می تواند باعث گره خوردن و نامرتبی موها شود.
 •  برای رنگ کردن موهای اضافه خود به آرایشگاه بروید. رنگ کردن در خانه توصیه نمی شود.
 •  برای جلوگیری از نامرتب شدن و در هم ریختگی موها، دست خود را درون حاشیه موهای اضافه شده ببرید و به پایین بکشید.
 •  استفاده از تافت و حالت دهنده های دیگر برای موها توصیه نمی شود. این کار باعث جدا شدن موها از محل اتصال خود می شود.
 •  هیچ گاه با موهای مرطوب نخوابید.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x