همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش دامن فون شماره ۱ با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم. سایز الگوی مورد نیاز برای دامن در این روش بر اساس جدول سایزبندی تعیین می شود. اندازه دور باسن برای انتخاب سایز مناسب درنظر گرفته می شود.

سه نوع دامن فون وجود دارد که در مطالب بعدی با آموزش مدل های دیگر در خدمت شما هستیم.

 

آموزش الگوی دامن فون شماره ۱

برای رسم الگوی دامن فون شماره ۱ ابتدا الگوی اولیه را می کشیم و ویژگی های اندامی مورد نیاز را بر روی آن اجرا می کنیم. در قسمت پایین دامن از سمت پهلو ۷ سانتی متر اضافه می کنیم و این نقطه را به خط باسن وصل می کنیم.

این دامن مناسب برای افراد معمولی است و در افراد چاق بهتر است نقطه ۷ سانتی متر به ۱۰_۱۵ سانتی متر زیر خط باسن وصل شود.

الگوی دامن فون شماره 1

اندازه خط اصلی پهلو باید با خط فون یکی باشد و اگر یکسان نبود پایین دامن را طراحی می کنیم تا هم اندازه شوند. (خط قرمز داخل شکل)

 

الگوی پشت دامن

الگوی پشت دامن نیز طبق مانند الگوی جلوی دامن است.

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی (سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید و تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.
امیدواریم مطلب آموزش خیاطی الگوی دامن فون شماره ۱ برای شما مفید بوده باشد.
 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  آموزش خیاطی الگوی دامن فون با روش ساده