خیاطی به روش گرلاوین / الگوی دامن برش دار شماره ۴

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با روش گرلاوین و آموزش رسم الگوی دامن برش دار شماره ۴ در جلو به روش گرلاوین آشنا کنیم.

الگوی دامن برش دار شماره ۴

برای رسم الگوی دامن برش دار شماره ۴ ابتدا طرح الگوی اولیه را می کشیم. سپس از انتهای پنس بزرگ تا پایین دامن خط کشیده و از پنس به صورت هلال به خط پهلو روی خط باسن کوچک وصل می کنیم. شکل برش نمایان می شود.

سپس فاصله بین پنس بزرگ تا خط پهلو را به طور مساوی تقسیم کرده و خط می کشیم و خط ها را برش می دهیم. سپس هر یک را روی پارچه پیلی می دهیم. پیلی ها به دلخواه است و گشادی هر پیلی باید دوبرابر هر فاصله باشد.

 

قسمت پشت الگو ۱.۵ سانتی متر فون می شود.

 

نکات آموزشی روش گرلاوین

همراهان گرامی، برای آشنایی با نکات اولیه اندازه گیری و رسم الگوی اولیه در این روش و همچنین مفید واقع شدن مطلب فوق به مطالب آموزش خیاطی به روش گرلاوین (قسمت اول، قسمت دوم، قسمت سوم و قسمت چهارم) مراجعه کنید تا با تمامی نکات این روش آشنا شوید.

امیدواریم آموزش خیاطی الگوی دامن برش دار شماره ۴ به روش گرلاوین برای شما عزیزان مفید باشد و از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

بخوانید!  آموزش خیاطی دامن پیله دوقلو در وسط با روش ساده