آموزش خیاطی به روش گرلاوین / الگوی بالاتنه (قسمت سوم)

در دنیای خیاطی روش های مختلفی برای دوخت لباس ها وجود دارد. این روش ها یا متدها به خاطر تفاوتی که در ریزه کاری ها، فرمول ها و محاسبات دارند به روش های مختلفی تقسیم شده اند. از جمله روش هایی که در دنیای خیاطی از آن ها برای دوخت لباس ها استفاده می شود می توان به روش متریک، گرلاوین، سایز بندی و مولر اشاره کرد. ما در این آموزش قصد داریم شما را با روش گرلاوین و آموزش رسم الگوی بالاتنه به روش گرلاوین آشنا کنیم.

 

الگوی بالاتنه به روش گرلاوین

از نقطه (الف) در سمت راست به اندازه ۱/۶ دور گردن + ۰.۵ سانتی متر داخل می شویم. نقطه (ج) به دست می آید.

از این نقطه به اندازه ۱/۶ دور گردن + ۱ سانتی متر به وسیله گونیا بالا می رویم نقطه (و) به دست می آید.

خط (ح ر) را نصف نموده و نقطه (و) به دست می آید. از نقطه (و) به اندازه طول سرشانه به وسیله گونیا به سمت چپ داخل شده و نقطه (ش) به دست می آید.

photo 2020 04 23 17 07 55

روی خط کارور از نقطه (ف) به اندازه ۱/۲ کارور جلو داخل شده و نقطه (ع) به دست می آید.

روی خط سینه از نقطه (س) به اندازه ۱/۲ نصف سینه + ۲ سانتی متر داخل شده نقطه (خ) و از این نقطه ۲ سانتی متر داخل شده نقطه (ن) به دست می آید. نقطه (ن) را به وسیله خط کش به نقطه (ی) وصل می کنیم.

روی خط کمر از سمت چپ ۲ سانتی متر داخل شده نقطه (غ) به دست می آید. از این نقطه به نقطه (ی) وصل می کنیم و از نقطه (غ) در خط کمر هلال خط پهلو را به نقطه (ن) وصل می کنیم.

روی خط کارور از نقطه (ف) ۱/۲ فاصله سینه را داخل می شویم و نقطه (ق) به دست می آید. روی خط سینه از نقطه (س) هم ۱/۲ فاصله سینه را داخل می شویم. علامت می گذاریم…

photo 2020 04 23 17 07 51

مطلب الگوی بالاتنه به روش گرلاوین ادامه دارد…

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا