سه‌شنبه/ 14 تیر / 1401

مارمولکی که می‌ تواند جنسیت خود را تغییر دهد!

دنیای حیوانات

معرفی کتاب آزادی حیوانات پیتر سینگر

معرفی کتاب آزادی حیوانات نوشته پیتر سینگر

پیتر آلبرت دیوید سینگر (Peter Albert David Singer)، (زاده‌ی ۶ ژوئیه‌ی ۱۹۴۶) یکی از فیلسوفان معاصر استرالیا و استاد اخلاق زیست‌شناختی در دانشگاه پرینستون در ایالات متحده‌ی آمریکا و مرکز فلسفه‌ی کاربردی و اخلاق دانشگاه ملبورن است.

کشف ۶ قورباغه بند انگشتی

کشف ۶ قورباغه بند انگشتی

شش قورباغه که از کوچک‌ترین قورباغه‌های جهان هستند، به تازگی در مکزیک کشف شده‌اند که برخی از آنها حتی کوچک‌تر از یک سکه کوچک هستند.

تاثیر دود بر حافظه میمون‌ ها

تاثیر دود بر حافظه میمون‌ ها

محققان می‌گویند، میمون‌هایی که در معرض دود آتش‌سوزی‌های جنگلی باردار شده‌اند، فرزندانی به دنیا آورده‌اند که دچار اختلال حافظه هستند.

چرا ببرها نارنجی هستند؟

چرا ببرها نارنجی هستند؟

هر یک از حیوانات حیات وحش رنگی دارند اما رنگ نارنجی ببرها همواره جلب توجه می کند و محققان به این پرسش پاسخ داده اند که چرا رنگ این حیوان به رنگی دیگر نیست.

کشف فسیل یک دایناسور زرهی در چین

کشف فسیل یک دایناسور زرهی در چین

دانشمندان آرایه جدیدی از دایناسورهای “زره ​​پوش”(Thyreophora) مربوط به دوره ژوراسیک اولیه را در استان یوننان در جنوب غربی چین پیدا کردند.

پریود در حیوانات

در این مطلب درباره پریود در حیوانات مطالبی را بیان کرده ایم. بهتر است بدانیم که قاعدگی و پریود مختص انسان نیست، بلکه پستانداران ديگر هم پریود می‌شوند. حیوانات ماده، در دوره فحلی یا استروس تخمک‌گذاری می‌کنند و در همین دوره جفت‌گیری می‌کنند و باردار می‌شوند.