همراهان همیشگی مجله اینترنتی تحلیلک، در مجموعه آموزش های خیاطی در مطلب پیش رو قصد داریم تا با آموزش الگوی یقه شل با روش سایزبندی در خدمت شما باشیم.

شاید بتوان گفت که یقه لباس بیشترین تاثیر را در زیبایی و ظاهر لباس دارد. یقه لباس علاوه بر تاثیری که بر ظاهر لباس دارد، روی اندام و چهره نیز تأثیرگذار است. برای مثال یقه لباس می‌تواند افراد را چاق تر، لاغرتر یا کشیده تر نشان دهد.

 

آموزش الگوی یقه شل شماره ۲

برای طراحی الگوی یقه شل که می خواهیم سرشانه آن چین بخورد مانند قبل عمل می کنیم. با این تفاوت که ۲/۱ گشادی یقه را بعلاوه ۱۵ سانتی متر کرده و سرشانه را ۲ برابر یا ۳ برابر می کنیم. سپس از خط سرشانه بالا می رویم و از خطی که در قسمت جلوی لباس بالا آمده ایم ۲/۱ گشادی یقه را جلو می رویم. خط بالا را به سرشانه به صورت اریب می کشیم و در اخر ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برای سجاف یقه بالا می رویم.

حال الگوی یقه شل شماره ۲ ما آماده است.

آموزش الگوی یقه شل - خیاطی

 

روش الگوی سایزبندی

آموزش مطالب خیاطی آسان براساس الگوهای آماده طراحی شده است. در این روش الگوها براساس سایزبندی(سایز ۳۲تا ۵۴) آماده شده اند.

برای هر بار دوخت لباس شما عزیزان نیازی به محاسبات و کشیدن الگوی اولیه ندارید. تنها پس از رسم الگوی سایز مورد نظر بر روی کاغذ الگو، ویژگی های اندامی مورد نظر را بر روی آن پیاده می کنید و به آسانی می توانید خیاطی خود را آغاز کنید.

برای هر سایز از الگو باید پاترون مورد نظر آن سایز را نیز بدوزید. ویژگی های اندامی بعد از پوشیدن پاترون مشخص می شوند و آن ها را بر روی الگو پیاده می کنید.

امیدواریم آموزش خیاطی الگوی یقه شل شماره ۲ برای شما عزیزان مفید واقع شود.

 

مجله اینترنتی تحلیلک

اسکرول به بالا