پنج‌شنبه/ 7 بهمن / 1400

تست شخصیت تصویری

روانشناسی

تست شخصیت تصویری

تست شخصیت تصویری

تست شخصیت شناسی تصویری مجموعه تصاویری است که برای شخصیت شناسی از آن ها استفاده می شود. مطالعات نشان داده است که افراد مختلف بسته به شخصیت خود ممکن است آنچه را می بینند متفاوت تفسیر کنند.

اختلال کنترل تکانه

اختلال کنترل تکانه/ علائم، علل بروز و راه های درمان آن

اختلال کنترل تکانه نوعی اختلال روانشناختی و تکانشگری است. افراد مبتلا به آن نمی‌ توانند در برابر یک تکانه، سائق یا وسوسهٔ شدید مقاومت کنند و رفتارهایی انجام می‌دهند که برای خودشان یا دیگران آسیب‌ زا و زیان‌ بار است. آن ها با وجود آگاهی از عواقب منفی کارشان، برای کسب لذت دوباره آن عمل مخرب را انجام می‌دهند.

آمفتامین

آمفتامین ها/ علائم، عوارض و انواع آمفتامین

آمفتامین محرکی قوی از خانواده مواد مخدر است که با تحریک سیستم عصب مرکزی مغز موجب سرعت بخشیدن به پیام رسان های مغز و بدن می شود. مصرف آمفتامین در طولانی مدت نه تنها موجب سوء مصرف می گردد بلکه به شدت اعتیاد آور است.

راز زوج های موفق

20 راز زوج های موفق

تجربه کردن یک ازدواج موفق و بالا بردن سطح آرامش در محیط خانواه نیاز دارد تا زن و مرد قبل از ازدواج به یک مهارت نسبی در برخی حیطه ها دست پیدا کنند. از همین رو نیاز است تا قبل از شروع زندگی با استفاده از تجربیات و زوج های موفق و راز و رمز زندگی آن ها مهارت خود را افزایش دهند.

اختلال ارتباط اجتماعی کودکان

اختلال ارتباط اجتماعی کودکان/ علائم، علل بروز و روش های درمان آن

اختلال ارتباط اجتماعی کودکان نوعی اختلال عصبی رشدی است. کودکان مبتلا به آن در درک و پیگیری قواعد اجتماعی مربوط به ارتباط کلامی و غیرکلامی در موقعیت های روزمره عملکرد ضعیفی دارند، این کودکان مهارت کافی برای تغییر زبان بر اساس نیازهای شنونده یا موقعیت را نداشته و در پیگیری قواعد مکالمه و داستان گویی نیز دچار مشکل هستند.

تشخیص و درمان اضطراب پس از سانحه

تشخیص و درمان اضطراب پس از سانحه

اختلال اضطراب یا استرس پس از سانحه یا PTSD یک اختلال روانشناختی است که در پی تجربه یا مشاهده یک اتفاق وحشتناک بروز پیدا می کند. فلش بک، کابوس و اضطراب شدید و فکر ناخواسته به رخداد از علائم این اختلال است که روند طبیعی زندگی فرد را مختل می کنند. از همین رو تشخیص زودهنگام برای درمان آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اختلال اضطراب پس از سانحه

اختلال اضطراب پس از سانحه / علائم و علل بروز آن

اختلال اضطراب پس از سانحه نوعی اختلال روانشناختی است که عبارت است از داشتن احساسی مانند ترس شدید، وحشت ناشی از تهدید جسمی و جنسی، مرگ غیرمنتظره نزدیکان، تصادف، جنگ یا بلاهای طبیعی که فراتر از طاقت و ظرفیت روانی فرد است. این اضطراب معمولا پس از وقوع حادثه ‌ای دردناک برای فرد رخ می‌ دهد.

مرفین چیست؟

مرفین چیست؟/ عوارض و نشانه های فرد معتاد به مرفین

مورفین نوعی مخدر افیونی است که از گیاه خشخاش به دست می آید که خاصیت تسکین درد بالایی دارد و احساس سرخوشی ایجاد می کند. در پزشکی مرفین را معمولا برای دردهای شدید و حاد مصرف می کنند اما مصرف طولانی و خودسرانه آن باعث وابستگی و اعتیاد و عوارض جبران ناپذیری به مراه دارد.