سه‌شنبه/ 14 تیر / 1401

روش کنترل اضطراب

روانشناسی

روش کنترل اضطراب

5 روش کنترل اضطراب

اضطراب نوعی پاسخی هیجانی به یک محرک تنش زا است که منبع اصلی آن مشخص نیست. تجربه اضطراب به صورت دائم و یا حتی موقت اثرات جسمی و روانی زیادی بر روی فردی که درگیر آن است می گذارد و به راحتی زندگی او را مختل می کند. از همین رو یافتن روش های مناسب برای کنترل اضطراب برای این افراد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

راهکار درمان خجالت کودکان

17 راهکار درمان خجالت کودکان

کودکانی که خجالت می کشند، اغلب در سنین مختلف برای حضور در جامعه می توانند هم خود و هم والدینشان را دچار مشکلات بسیار زیادی کنند از همین رو نیاز است تا درمان خجالتی بودن از همان سنین پایین آغاز شود. بهترین درمانگر و کمک کننده کودکان خجالتی والدین آن ها هستند. آنها باید دانش خود را در این زمینه به قدر بالا ببرند تا در صورت مشاهده این رفتارها به سرعت بتوانند از روند آن جلوگیری کنند.

ویژگی زنان جذاب از نظر مردان

21 ویژگی زنان جذاب از نظر مردان

زنان و مردان همواره در حال تلاش برای جذب هم هستند و در این بین از روش های متفاوتی کمک می گیرند که بیشتر مسائل ظاهری است و ممکن است درست نباشد و حتی نتیجه برعکس داشته باشد. برای جذاب بودن در نگاه دیگران نیاز است تا ابتدا علم خود را نسبت به روش های مختلف آن بالا ببریم.

تست وسواس فکری

تست وسواس فکری

بیماری وسواس نوعی اختلال اضطرابی است که باعث ایجاد افکار غیر قابل کنترل و الگوهای تکراری در فرد مبتلا می‌شود. با انجام تست وسواس فکری می توان تا حدودی در مورد میزان سلامت روان و حدود وسواس به تشخیص نسبی رسید.

چرا فرزندم شاد نیست؟ 6 دلیل غمگینی کودک

چرا فرزندم شاد نیست؟/ 6 دلیل غمگینی کودک

ناشادی و غمگینی کودکان یکی از دغدغه های اصلی امروزه پدر و مادرهاست و اغلب والدین به دنبال دلیل مشخصی برای این احساسات کودک خود هستند تا بتوانند آن را رفع و سلامت فرزندشان را حفظ کنند. اما به صراحت می توان گفت که برای پیدا کردن علت غمگینی کودک والدین نباید به جایی بیرون از خود مراجعه کنند چرا که تنها علت ناشاد بودن فرزندان رفتارهای غلطی است که خودشان در مواجهه با کودک انجام می دهند.

6 نکته برای آرام کردن شوهران خشمگین

6 نکته برای آرام کردن همسر عصبانی

رفتار با همسر عصبانی کار چندان ساده ای نیست به خصوص زمانی که قصد آرام کردن او را داشته باشید. خشم مردان اغلب اوقات همسرانشان را تهدید می کند از همین رو زنان همواره باید با روش هایی مناسب آشنا باشند تا بتوانند در این مواقع استفاده کنند.

راز زوج های موفق

20 راز زوج های موفق

تجربه کردن یک ازدواج موفق و بالا بردن سطح آرامش در محیط خانواه نیاز دارد تا زن و مرد قبل از ازدواج به یک مهارت نسبی در برخی حیطه ها دست پیدا کنند. از همین رو نیاز است تا قبل از شروع زندگی با استفاده از تجربیات و زوج های موفق و راز و رمز زندگی آن ها مهارت خود را افزایش دهند.

مشکل روحی همسر

4 نکته مهم در برخورد با مشکل روحی همسر

انسان ها ممکن است به صورت خواسته یا ناخواسته از روی غفلت یا عشق با افرادی ازدواج کنند که مشکلات روحی درون آن ها ریشه دوانده است. این مشکلات روحی نه تنها به خود فرد بلکه به اطرافیان و مخصوصا همسر او می تواند آسیب های بسیار جدی را وارد کند و اکثرا باعث جدایی در بین افراد می شود.

نشانه کودک مضطرب

10 نشانه کودک مضطرب و راه های برطرف کردن آن

کودکان همانند بزرگسالان ترس ها و اضطراب های متعددی را در زندگی تجربه می کنند اما طریقه ابراز کردن آن کمی در کودکان متفاوت است. والدین می توانند با توجه به رفتارها و تغیراتی که در آن ها ایجاد شده این اضطراب را تشخیص و با راهکارهای مناسب آن را درمان کنند.

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

همه افرادی که قصد آغاز کردن زندگی مشترک دارند برای خود یک سری ملاک ها و ایده آل ها در ذهن دارند که افراد مختلف را بر اساس آن ها مقایسه می کنند. هرچه فرد مورد نظر به این ملاک ها نزدیک تر باشد امکان انتخاب او بیشتر است. اما در این میان افرادی هستند که هرگز نباید با آن ها ازدواج کرد چرا که ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و منجر به جدایی شود.