سه‌شنبه/ 30 شهریور / 1400

یادآوری می شود مطلب شیر خشک و هر آنچه که باید درباره آن بدانید از زبان یک نوزاد نوشته شده است

دنیا پر از تنوع و شرایط خاص است و من نمی‌توانم این واقعیت را انکار کنم که “شیر خشک توانسته است جان هزاران دوستم را نجات دهد.” من از تولید کنندگان این ماده غذایی مخصوص نوزادان تشکر می‌کنم.

در این متن راجع به غذای نوزاد صحبت می‌کنم تا مامانم اطلاعات خوبی داشته باشد و اطلاعات خود را به دیگر مامان‌های دنیا انتقال دهد.

شیر خشک

شیشه یا بطری شیر خوری مخصوص شیر خشک نوزادان

به دلیل چیزهایی که درباره‌ی شیشه شیر شنیده بودم به شدت از آن تنفر پیدا کرده بودم. بعدها متوجه شدم که شیشه هم یک وسیله است و استفاده بد از آن بد است.

پزشک من به مامانم گفت: که هرگز برای مصرف موقتی شیر خشک نباید از شیشه شیر استفاده کنند. ولی به مامان دوستم (که مجبور است همیشه از آن مصرف کند) طرز استفاده از شیشه شیر را یاد داده بود.

او گفته بود: شیشه ها جنس های متفاوتی دارند و اندازه شان هم فرق می‌ کند. درجات اونس و سی‌سی (میلی‌ لیتر) روی آن ثبت شده است. هر اونس تقریباً معادل 30 سی‌ سی است و برای هر پیمانه سر صاف لازم است 30 میلی‌ لیتر (یک اونس) آب ولرم استفاده نمود. تنها از پیمانه آن استفاده کنید زیرا بی دقتی در اندازه گیری و پیمانه مشکل ایجاد می‌ کند.

باید اول آب ولرم (نه داغ که باعث خرابی بعضی از مواد می‌شوند) را داخل بطری ریخت و سپس پیمانه های شیر را روی آن ریخت و کاملاً به هم زد طوری که هیچ جایی از شیرخشک مخلوط نشده باقی نماند.

شیر خشک تهیه‌ شده باید تازه تازه مصرف شود؛ و مصرف مانده آن کار درستی نیست. مقدار نیاز به این غذا در هر وعده بسته به تقاضای نوزاد، سن، وزن و… فرق می‌کند و اعداد پشت قوطی به صورت تخمینی ذکر شده است و هر نوزاد، سبک و شیوه‌ی مخصوص به خود را دارد.

شیر خشک

شرایط استفاده از شیر خشک برای برخی از نوزادان

غلظت شیر خشک نوزاد

غلیظ یا رقیق درست کردن آن می‌ تواند مشکل‌ زا باشد و حتی موجب عوارضی جدی مثل تشنج به علت کاهش یا افزایش سدیم خون شود، بنابراین اندازه را رعایت کردن مهم است. در صورت نیاز به مصرف آن، حتماً دستور آن را از پزشک بگیرید. به دلایل اشکالات احتمالی بهتر است آب را در ماکروفر گرم نکنید. خصوصاً گذاشتن شیشه و سر شیشه در ماکروفر خطرناک است.

ضدعفونی و تمیز کردن شیشه برای شیر خشک نوزاد

بطری ها معمولاً از جنسی ساخته شده‌اند که می‌ توان آن‌ ها را در آب جوش روزی 1 الی 2 بار جوشاند تا آلودگی‌های میکروبی و … از بین بروند. در ضمن باید انواعی از آن‌ها را انتخاب کرد که بتوان تمام قسمت های داخل آن را با شیشه شور تمیز کرد وگرنه میکروب ها در گوشه های آن جمع می‌ شوند و دردسر ایجاد می‌ کنند.

سر شیشه

سر شیشه ها هم انواع متنوعی دارند و برای نوزادهای کوچک و ضعیف سر شیشه های مناسب آن‌ ها و برای بزرگترها سر شیشه های درشت تر تولید شده است. سر پستانک ها هم باید خوب شسته شوند و حتی روزانه 1 الی 2 بار جوشانده شوند.

سوراخ سر شیشه هم باید نه آن‌ قدر کوچک و نه آن‌ قدر بزرگ باشد که برای نوزادها دردسر ایجاد کند.

شیر خشک

بیشتر بخوانید: رفلاکس نوزاد و آشنایی با علایم و درمان ریفلاکس معده

انواع شیر خشک نوزاد

انواع مختلفی از آن وجود دارد که البته با توجه به سیاست حمایتی دولت ها و سازمان بهداشت جهانی از شیر مادر، تبلیغ و ترویج آن‌ها ممنوع است و شرکت های تولید کننده آن هم به این موضوع کاملاً متعهدند.

شیر خشک های اولیه روز به روز جای خود را به انواع با کیفیت بهتری می‌ دهند. همه آن‌ ها سعی می‌ کنند بیش از پیش خود را به شیر مامان من مشابه کنند. اگر چه “شیر مامانم شیر تکی است و هیچ شیری شیر مادرم نیست!” اما هیچ غذایی هم نمی‌تواند جای شیر خشک را پر کند و بعد از شیر مادر بهترین غذا برای نوزادان شیرخشک است.

شیر خشک خوب

شیر خشک بد وجود ندارد و مسئولان بهداشتی مراقب‌اند که شیر خشک های مناسب در کشور عرضه شود. قوطی شیر خشک سالم، سالم است و فرورفتگی ندارد. تاریخ مصرف هم روی آن قید شده است. برآمدگی در داخل قوطی طبیعی است و مربوط به شرایط فشار هوا در محل تولید است.

شیر خشک

تغییر شیر خشک

تنوع طلبی آدم ها باعث می‌شود که گاهی شیر خشک ما نوزادها را هم عوض کنند. این کار خیلی درست نیست. تنها اگر با مصرف شیر خشک نوزادتان دچار استفراغ، اسهال و درد شکم مکرر و یبوست شد با مشورت پزشک آن را عوض کنید.

شیر خشک ها برای شش ماه اول و دوم و سوم متفاوت‌اند و شیرهای هر شش ماه پروتئین و چربی متفاوتی دارند. بهتر است قبل از شروع شش ماهگی چند نوبت نوزادتان را با شیر شماره‌ی 2 تغذیه کنید که شیرخوار به آن عادت کند.

تعویض مکرر شیر خشک های دوستم توسط مامانش او را کلافه کرده است و درست نیست مامان های خوب با وسواس و یا با توجه به حرف و حدیث دیگران غذای نوزادشان را عوض کنند. راهنمایی پزشک مطمئن ترین راه برای استفاده از شیر خشک مناسب تر است.

اضافه کردن قند یا هر شیرینی دیگر به شیر خشک هم کار غلطی است و موجب شیرینی پسندی ما می‌شود و کمترین عارضه آن احتمال چاقی ما نوزادان در بزرگ‌سالی است.

شیر خشک های خاص نوزادان

بعضی از آن ها مربوط به استفاده در شرایط خاصی است. مثلاً شیر خشک نوزادان نارس متفاوت است. برای نوزادان مبتلا به آلرژی به شیر گاو و بعضی بیماری های خاص هم مدل های خاصی وجود دارد. پزشکم نام آن ها را می‌ داند ولی من هنوز نامشان را یاد نگرفته‌ام.

بیشتر بخوانید: شیر مادر یگانه ماده غذایی خلق شده برای انسان/ اهمیت شیردهی برای کودک

 

برگرفته از کتاب نوزادان

با تشکر از دکتر سید محمد سعید ناصری

 

مجله اینترنت تحلیلک

اسکرول به بالا