مجله اینترنتی تحلیلک

جمعه/ 31 فروردین / 1403
Search
Close this search box.
معرفی کتاب «عشق ویرانگر» نوشته براد جانسون و کلی موری

معرفی کتاب «عشق ویرانگر» نوشته براد جانسون و کلی موری

کتاب عشق ویرانگر در سه فصل، ویژگی‌های افراد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی و نحوه‌ی انتخاب‌ یا عدم انتخاب هوشمندانه این افراد را به عنوان شریک زندگی بررسی می‌کند.

 معرفی کتاب «عشق ویرانگر» نوشته براد جانسون و کلی موری

 

درباره نویسنده

پروفسور براد جانسون، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه های معتبر آمریکا از جمله دانشگاه هاپکینز است، او کتاب عشق ویرانگر را اولین بار در سال ۲۰۰۷ به همراه دکتر کلی موری نوشت.

امروزه او با کتاب‌ها، سمینارها و جلسات مشاوره در سراسر جهان به افراد زیادی کمک می‌کند. به غیر از عشق ویرانگر پروفسور جانسون هفت کتاب دیگر در زمینه‌ی روانشناسی و مشاوره نوشته است.

 پروفسور کلی موری، استادیار و مدیر آموزش دانشگاه در رشته‌ی روانشناسی بالینی در شهر بالتیمور ایالت متحده است.

درباره کتاب

کتاب عشق ویرانگر در سه فصل، ویژگی‌های افراد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی و نحوه‌ی انتخاب‌ یا عدم انتخاب هوشمندانه این افراد را به عنوان شریک زندگی بررسی می‌کند. محتوای این بخش‌ها به خوانندگان کمک می‌کند تا شناختی آگاهانه و دقیق از همسر و شریک زندگی خود داشته باشند.

فصل اول کتاب شامل سه بخش است. بخش اول با عنوان «عشق ویرانگر» ویژگی‌های افراد غیرعادی که با آن‌ها در ارتباط هستیم را شرح می‌دهد و راه‌کارهایی برای انتخاب این افراد و رفتار با آن‌ها ارایه می‌کند.

در بخش دوم با عنوان «بیماری شخصیتی» خوانندگان درک درستی از شریک زندگی غیرمتعارف پیدا می‌کنند. این بخش به این سوال جواب می‌دهد که بیماری شخصیتی چیست؟ و عادات این افراد با بقیه چه تفاوت‌هایی دارند؟

بخش سوم با عنوان «چگونه جذب یک فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی می‌شویم» ۹ دلیل را در پاسخ به این سوال که چرا جذب چنین افرادی می‌شویم، ارایه می‌دهد.

فصل دوم کتاب عشق ویرانگر از بخش‌ چهارم شروع می‌شود و تا بخش پانزدهم ادامه دارد. در این بخش‌ها انواع شخصیت‌ها بررسی می‌شوند و راهکارهایی برای واکنش به هر گروه شخصیتی ارایه می‌شود

بعد از شناخت انواع تیپ‌های شخصیتی اختلال‌دار که در بخش‌های قبل ارایه شدند. فصل سوم کتاب، نتیجه‌گیری و راهکار نهایی را به افراد نشان می‌دهد تا در صورتی که هنوز وارد رابطه‌ی جدی با افراد مبتلا به اختلال شخصیت نشدند یا اگر با این افراد ازدواج کرده‌اند بتوانند بهترین و درست‌ترین تصمیم را بگیرند.

این کتاب در آخر از خوانندگان خود می‌خواهد که تیپ‌های شخصیتی را بشناسند و دلیل علاقه‌ی خود را به فردی که دارای این ویژگی ها است، پیدا کنند.

برشی از کتاب

برای یک فرد ضد اجتماعی، نقض قوانین اجتماعی امری عادی است. در واقع او فکر می‌کند که قانون برای همه لازم الاجراست جز خودش.

او ممکن است قانون را چیزی احمقانه یا غیر ضروری بداند. محبوب خطرناک شما احتمالا احساس می‌کند که مافوق قانون قرار دارد و به همین دلیل به خودش اجازه می‌دهد قوانین را نقض کند. بنابراین، این‌گونه افراد هرگاه که لازم باشد، در جهت منافع خود قانون را نقض می‌کنند.

دو قانون طلایی آنها بدین ترتیب است: «کاری را که دیگران می خواهند علیه تو انجام دهند، تو علیه آنها انجام بده و دیگر اینکه هر چه دلت خواست در مورد دیگران انجام بده».

شما هم اگر این کتاب را مطالعه کرده اید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امیدواریم از مطالعه کتاب «عشق ویرانگر» لذت ببرید و برای دیدن سایر معرفی کتاب ها به بخش معرفی کتاب مراجعه کنید.

مجله اینترنتی تحلیلک

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x